Податкові новини

Чи може керівник юрособи надати право підпису податкової звітності в електронному вигляді фізособі, яка на підставі договору здійснює ведення бухгалтерського обліку та не є працівником такої юрособи

Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ), законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» (далі – Закон № 2155) без укладення відповідного договору (п. 42.6 ст. 42 ПКУ).

15:48:51 13.02.2024

Чи надсилається платнику рішення про автоматичне врахування таблиці даних платника податку?

Відповідно до п. 12 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Порядок), платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника ПДВ (далі – Таблиця) за встановленою формою згідно з додатком 5 до Порядку.

15:42:16 13.02.2024

У якому вигляді (електронному чи паперовому) до Звіту про контрольовані іноземні компанії подають копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії

Відповідно до п.п. 39 прим. 2.5.2 п. 39 прим. 2.5 ст. 39 прим. 2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) контролюючі особи зобов’язані подавати Звіт про контрольовані іноземні компанії (далі – Звіт) до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 851) та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2155).

17:31:17 12.02.2024

Оподаткування ПДВ операції з ввезення/постачання на митній території України лікарських засобів та медичних виробів

Відповідно до абзацу другого п.п. «в» п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) ставка ПДВ в розмірі 7 відс. встановлюється, зокрема, на операції з:

17:19:28 12.02.2024

Чи враховуються при обчисленні 1095-денного строку для подання заяви про повернення помилково/надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені дні карантину і війни

Відповідно до 43.3 статті 43 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені.

17:18:04 12.02.2024

Як заповнити реквізити «Призначення платежу» та «Отримувач» розрахункового документа (платіжної інструкції) на сплату державного мита

Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 (далі – Порядок).

17:15:18 12.02.2024

Понад тисяча жителів Тернопілля уже задекларували свої доходи

Свій конституційний обов’язок щодо декларування доходів, отриманих у 2023 році, виконали 1005 жителів Тернопільщини. Із загальної кількості декларацій 571 подано громадянами, які зобов’язані були задекларувати свої доходи, 434 – громадянами, які  виявили  бажання скористатись правом на податкову знижку. Загалом декларанти заявили про отримання 77,6 млн грн доходу.

11:43:43 09.02.2024

Чи можна переглянути в Електронному кабінеті інформацію щодо осіб, яким шляхом направлення повідомлення за ідентифікатором форми F(J)1391103 делеговано право підпису електронних документів

Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (п. 42.6 ст. 42 ПКУ) та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827 (зі змінами) (далі – Порядок).

11:42:49 09.02.2024