Історична довідка школи

Презентація  Великодедеркальської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Освіта на Великодедеркальщині має глибоку історію. Центром розвитку освіти і передової думки, починаючи з 17 століття, в селі  був католицький монастир. З 1871 року в селі діяло однокласне училище, перетворене наприкінці століття у двокласне ( проіснувало до 1919 року). У1893 році до Дедеркал з Острога переведено вчительську семінарію, яка проіснувала тут до 1915 року. За часів панування Польщі, до 1939 року, в селі була лише початкова школа ІІ ступеня з польською мовою навчання. Після другої світової війни, у 1944 році,  в селі запрацювала семирічна школа. Будівництво середньої школи методом народної будови із місцевих матеріалів розпочалося у 1945 році і тривало до 1950 року.

Перший випуск відбувся у 1952 році, атестат зрілості отримали 12 випускників. У 1959 році було добудовано другий корпус. У 1960 році завершилося будівництво гуртожитку. У 1990 році введено в дію новий типовий спортивний зал та їдальню. На початку 90-х років добудовано приміщення головного корпусу.

З  1952 року по  2020 рік школу закінчили 2961 випускник, з них 63 з золотою медаллю. Учні школи активні учасники конкурсів, спортивних змагань, районних, обласних предметних олімпіад, 14 з них – учасники Всеукраїнських олімпіад.

Шкільний хор 1980

Шевченківське свято 1877

Свято птахів 1959

1 вересня 1967

Гордістю школи, основою її навчальної, організаційної, виховної діяльності завжди був педагогічний колектив. Починаючи з 1951 року в школі працювали більше 160 педагогів. 18 вчителів школи мають почесне звання «Відмінник народної освіти», 13 педагогів – «Вчитель-методист». Школа пишається вчительськими династіями: Бойчук Я.П., Бойчук Г.О., Забрамна Л.Я., Бойчук Ю.Я., Бойчук М.В., Бойчук С.Ю.; Мисько С.В., Мисько В.В., Попович О.С., Попович О.О.; Шарак Ю.С., Шарак Г.Й., Шарак Ю.Г., Шарак С.О.; Галан О.З., Ковальська Л.В., Галан О.В.,; Макаровська Г.І., Макаровський В.В, Макаровська І.І.,; Гуменний Б.С., Гуменна О.Г., Петрук І.Б., Рижевська Л.Л., Сервитник І.А.

Директори школи: Бондар М.К. ( 1951р. - 1961р.), Токарусь М.Т. (1961р.-1962р.), Іжицький А.В. ( 1963р. - 1974р.), Дейнеко Н.І. ( 1974р.-1976р.), Макух М.І. ( 1976р. - 1980р.), Бойчук Я.П. ( 1980р. - 2001р.), Антонюк А.М. ( 2002р. – 2005р.), Гуменний Б.С.  ( 2005р. – 2009р.), Шинкарук Р.В. ( 2009р. – 2014р.), Королюк К.М. ( 2014р. – 2018р.), Сервитник І.А. ( з 2018 року).

Гімн школи

(сл.Чуйко М.Н., муз. Басари Т.М.)

Ми приходимо до тебе не в гості

І з маленьких допитливих літ:

Відчиняємо двері у простір,

Де стрічаємо свій дивосвіт.

Приспів:

Здрастуй, школо моя, - незрадлива сім’я,

Кожен день зустрічатися – свято!

Ти – колиска моя, берегиня моя,

І держава, і гімн мій, і прапор!

Тут вирує життя синьооке,

Мрій дитячих пливуть кораблі.

Тут Шевченкове слово високе

І родинне тепло вчителів.

Приспів:

З нагоди 50-річчя школи, відкрито музей «Історії школи», в якому зібрано матеріали  історії сіл мікрорайону школи, з історії освіти Великодедеркальщини. На території школи знаходиться пам’ятний знак Героям Небесної Сотні (1915р.) та меморіальна дошка пам’яті воїна-афганця Матевощука Віктора.