Великодедеркальська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Податкові новини

Коли за помилкове зазначення у платіжних документах неправильного бюджетного рахунку звільнено від нарахування пені  

Головне управління ДПС у Тернопільській області зазначає, що Законом України від 23.02.2024 року №3603-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства врегульовано питання не нарахування/анулювання нарахованої пені за помилкове зазначення платником податків у платіжних документах неправильного бюджетного рахунку отримувача коштів (за умови своєчасної сплати податку або узгодженої суми грошового зобов’язання до бюджету).

19:39:11 05.08.2024

Чи потрібно СГ здійснювати перерахунок рентної плати за користування надрами, якщо видобуток корисної копалини здійснено в одному звітному періоді і визначено податкове зобов’язання з рентної плати за розрахунковою вартістю, а реалізація такої корисн

Відповідно до п.п. 252.1.1 п. 252.1 ст. 252 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Рентна плата) є суб’єкти господарювання, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами (далі – спеціальний дозвіл) в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об’єктах (ділянках) надр.

20:14:41 01.08.2024

Чи застосовується до СГ відповідальність за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) у касах готівки?  

Відповідно до п.п. 2 п. 58 розд. VI Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 (із змінами та доповненнями) (далі – Положення № 148), готівка, що надходить до кас, повинна своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися. Порядок оприбуткування готівки в касах, у тому числі і під час розрахунків із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) (або розрахункових книжок), визначений п. 11 розд. II Положення № 148.

20:13:01 01.08.2024

Понад 11 тисяч сертифікатів електронного цифрового підпису отримали жителі Тернопільщини з початку року  

Упродовж січня-липня цього року працівники відділу реєстрації користувачів Головного управління ДПС у Тернопільській області видали громадянам 11140 сертифікатів електронного цифрового підпису. 

20:12:03 01.08.2024

Граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів у період воєнного стану  

Робота банківської системи України в період запровадження воєнного стану регулюється, зокрема, постановою Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» (далі – Постанова № 18).

20:02:54 01.08.2024

Чи передбачена відповідальність до платників, які мають можливість своєчасно виконувати свої податкові обов’язки, за неподання податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  

Відповідно до п.п. 266.7.5. п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація) за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

12:26:57 01.08.2024

Який порядок стягнення готівкових коштів та коштів з рахунків/електронних гаманців платника податків в рахунок погашення податкового боргу  

Відповідно до абзаців другого – шостого п. 95.5 ст. 95 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) якщо податковий борг виник у результаті несплати грошових зобов’язань та/або пені, визначених платником податків у податкових деклараціях або уточнюючих розрахунках, що подаються контролюючому органу в установлені ПКУ строки, стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, та/або коштів з рахунків/електронних гаманців такого платника у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу без звернення до суду, за умови якщо такий податковий борг не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку його сплати, та відсутності/наявності у меншій сумі непогашеного зобов’язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов’язань, та/або бюджетного відшкодування податку на додану вартість. У разі наявності непогашеного зобов’язання держави перед платником податків у сумі, що є меншою за суму податкового боргу, ця норма застосовується в межах різниці між сумою податкового боргу та сумою зобов’язання держави.

11:46:33 31.07.2024

Чи заповнюється графа 19.1 розд. «Відомості про контрольовані операції» додатка до Звіту про контрольовані операції, якщо здійснено групування контрольованих операцій  

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що 6 лютого 2024 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 07.12.2023 № 673 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (далі – Наказ № 673) зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 27.12.2023 № 725.

11:44:57 31.07.2024

Чи визначає МПЗ юрособа – платник єдиного податку четвертої групи за земельну ділянку, віднесену до с/г угідь, яку орендує у фізособи, якою сплачено земельний податок, нарахований контролюючим органом  

Відповідно до п.п. 14.1.114 прим. 2 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) мінімальне податкове зобов’язання (далі – МПЗ) – мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно до ПКУ. Сума МПЗ, визначених щодо кожної із земельних ділянок, право користування якими належить, зокрема, одній юридичній особі є загальним МПЗ.

11:42:52 31.07.2024

Понад 10 млн грн мінімального податкового зобов’язання сплачено з початку року на Тернопільщині  

Станом на початок липня цього року кількість платників мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) по Тернопільській області становить 163140 фізичних осіб. Кількість сформованих податкових повідомлень-рішень – 36913. Загальна сума податкових зобов’язань, визначених в повідомленнях-рішеннях, складає 41,5 млн гривень. Загальна сума уже сплаченого фізичними особами МПЗ у 2024 році – 10,4 млн гривень.

11:42:48 31.07.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь