Якщо ви вирішили розірвати шлюб, варто знати, що є два способи. Через суд і через РАЦС. Якщо у шлюбі є діти або один з подружжя не бажає розлучатися — тоді через суд. Якщо дітей немає та обоє згодні на розлучення — тоді через РАЦС.
Фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.
«Порядком надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних» затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 р. № 124передбачено, що роботодавці, які за направленням центру зайнятості працевлаштовують зареєстрованих безробітних, які зазначенні у пунктах 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8 та 10 частини першої статті 14 Закону України “Про зайнятість населення” мають право на отримання компенсації за таке працевлаштування.
Кабінетом Міністрів України на виконання Закону України «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян», затверджено Порядок призначення і виплати щомісячної грошової виплати деяким категоріям громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, та членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (далі – Порядок).
16 грудня 2022 року Кабінетом Міністрів України було винесено Постанову № 1393 «Про реалізацію спільного з Міжнародною Федерацією Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Товариством Червоного Хреста України проекту щодо надання підтримки особам з інвалідністю внаслідок війни».
Законом України від 1 липня 2022 року № 2352-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» внесено зміни до статті 41 Кодексу законів про працю України, якими запроваджено нову підставу, за якою роботодавець може звільнити працівника з власної ініціативи, а саме - неможливістю забезпечення працівника роботою, визначеною трудовим договором, у зв’язку із знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій.
05 січня 2023 року набула чинності постанова Кабінет Міністрів України“Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів», та на засіданні Кабінету Міністрів України № 1487, прийнята 30 грудня 2022 року(далі- Постанова).
Верховною Радою України 18.07.2022 р. ухвалено Закон України №2421-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання трудових відносин з нефіксованим робочим часом», яким закріплено у КЗпП України нову форму трудового договору - Трудовий договір з нефіксованим робочим часом (далі – Договір). Відповідно до ст. 21-1 КЗпП України , особливістю такого Договору є те, що його умовами не встановлюється конкретний час, протягом якого працівником має бути виконана робота, а сам обов’язок працівника її виконувати виникає виключно у разі надання роботодавцем передбаченої цим трудовим договором роботи без гарантування того, що така робота буде надаватися постійно, але з дотриманням умов оплати праці, передбачених цією статтею. В той час як відповідно до звичайного трудового договору роботодавець повинен забезпечувати роботою працівника на постійній основі, а останній в свою чергу повинен виконувати дану ділянку роботи на своєму робочому місці відповідно до встановленого графіку .