Податкові новини

Щодо права на ПСП батька, який має двох (чи більше дітей) віком до 18 років, але одна (чи більше) із них проживає з дружиною від першого шлюбу?

Відповідно до п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) будь-який платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП) у розмірі, що дорівнює 50 відс. розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 01 січня звітного податкового року (у 2024 році складає 1514,00 гривень).

16:22:11 30.01.2024

В якому рядку декларації про майновий стан і доходи відображати дохід у вигляді бюджетного гранту

Відповідно до п.п. 14.1.277 прим. 1 п. 14.1 ст. 14 розд. I Податкового кодексу України (далі – ПКУ) бюджетний грант – це цільова допомога у вигляді коштів або майна, що надаються на безоплатній і безповоротній основі за рахунок коштів державного та/або місцевих бюджетів, міжнародної технічної допомоги для реалізації проєкту або програми у сферах культури, туризму та у секторі креативних індустрій, спорту та інших гуманітарних сферах у порядку, встановленому законом. Перелік надавачів бюджетних грантів визначає Кабінет Міністрів України.

13:00:58 29.01.2024

Коли суму доходу від продажу власної с/г продукції (крім тваринництва) включати до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розд. ІV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, для ведення:

12:59:18 29.01.2024

Оптова і роздрібна торгівля спиртами, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій: відповідальність суб’єкта господарювання

Відповідно до абзацу сьомого частини другої ст. 17 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» до суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без наявності ліцензій (крім випадків, передбачених Законом № 481) – 200 відс. вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень.

12:58:22 29.01.2024

Підприємства Тернопільщини сплатили майже 100 млн грн податкового боргу

За підсумками 2023 року в абсолютному значенні податковий борг зменшили 500 підприємств, які допустили його на початок року, на загальну суму 99,5 млн гривень. Про це повідомили в управлінні по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Тернопільській області. При цьому 432 суб’єкти господарювання сплатили заборговану суму повністю, а це – 72,6 млн гривень.

12:57:13 29.01.2024

На Тернопільщині аферисти знову «атакують» підприємців від імені податківців та вимагають гроші

Головне управління ДПС у Тернопільській області доводить до відома широкого кола громадськості Тернопільщини про те, що у січні поточного року в обласному центрі та районах області активізувались спроби невстановлених шахраїв злочинним шляхом заволодіти матеріальними цінностями у вигляді грошових коштів суб’єктів підприємницької діяльності.

12:56:36 29.01.2024

Про декларування громадянами доходів – під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» у ДПС області

Днями в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області заступниця начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Марія МЕЛЬНИК під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувалася із додзвонювачами щодо декларування громадянами доходів.

12:55:36 29.01.2024

Варто нагадати про обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Відповідно до п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

12:51:44 29.01.2024

До якого контролюючого органу переселенцю із тимчасово окупованої території необхідно подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи

Згідно з п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

12:50:56 29.01.2024

Заповнення акцизної накладної при відвантаженні пального з акцизного складу, який не є місцем роздрібної торгівлі пальним, до транспортного засобу, який не є акцизним складом пересувним, та належить отримувачу пального – СГ – неплатнику акцизного под

Акцизна накладна заповнюється за формою та відповідно до Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2020 № 729 (далі – Порядок № 729).

12:49:35 29.01.2024