Податкові новини

Щодо реєстрації обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів

З метою надання практичної та методологічної допомоги територіальним органам ДПС, Державна податкова служба України в межах компетенції надає для використання в роботі інформацію стосовно реєстрації обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів.

13:54:01 02.02.2024

Про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель за 2023 рік

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі – ПКУ) нормативна грошова оцінка земель є базою оподаткування для плати за землю (стаття 271 ПКУ) та для єдиного податку четвертої групи (стаття 2911 ПКУ).

13:53:07 02.02.2024

У 2023 році жителі Тернопільщини отримали понад 17,5 тисяч сертифікатів електронного цифрового підпису

Упродовж 2023 року працівники сектору реєстрації користувачів Головного управління ДПС України, що діє у ЦОПі Тернопільської ДПІ, видали громадянам 17534 сертифікати електронного цифрового підпису. А з початку цього року, протягом січня, було видано 1630 сертифікатів електронного підпису.

16:30:37 01.02.2024

У які строки та куди ФОП – платником ЄП четвертої групи сплачується позитивне значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок?

Відповідно до абзацу першого п. 297 прим. 1.1 ст. 297 прим. 1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку – власники, орендарі, користувачі на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать членам такого сімейного фермерського господарства та використовуються таким сімейним фермерським господарством, зобов’язані подавати додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання у складі податкової декларації за податковий (звітний) рік.

16:28:34 01.02.2024

На Тернопільщині знову активізувалися «шахраї», які від імені податківців вимагають гроші у підприємців

Головне управління ДПС у Тернопільській області доводить до відома широкого кола громадськості Тернопільщини про те, що у січні поточного року в обласному центрі та районах області активізувались спроби невстановлених шахраїв злочинним шляхом заволодіти матеріальними цінностями у вигляді грошових коштів суб’єктів підприємницької діяльності.

16:27:47 01.02.2024

Як ФОП – платники ЄП (першої і другої груп), які мали право не сплачувати ЄП заповнюють розділи ІІ та ІІІ податкової декларації платника ЄП за 2023 рік в частині щомісячних авансових внесків у разі їх несплати?

Згідно з абзацами першим п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

16:26:55 01.02.2024

З ПДВ чи без ПДВ: списання безнадійної кредиторської заборгованості перед нерезидентом за імпортовані товари

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями ПКУ.

16:25:08 01.02.2024

Нова форма декларації про майновий стан і доходи

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що з 01.01.2024 діє нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) та інструкція щодо її заповнення, оновлена редакція яких затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28 серпня 2023 року № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2023 року за № 1817/40873.

16:24:10 01.02.2024