Податкові новини

Який порядок заповнення Повідомлення про надання інформації щодо КЕП за формою F1391103 та накладення КЕП (УЕП), якщо ФОП отримала новий КЕП (УЕП) (старий підпис ще дійсний) та подає повідомлення про свій новий КЕП (УЕП)?

Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 (далі – Порядок) (п. 42.6 ст. 42 ПКУ).

09:38:55 01.03.2024

Фізична особа одночасно є підприємцем та особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність: позначка у рядку 8 податкової декларації про майновий стан і доходи

Кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2023 року, триває. Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи встановлений Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

09:38:41 01.03.2024

За який період не застосовуються штрафні санкції та пеня за порушення законодавства про єдиний внесок

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня   2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464).

12:03:52 28.02.2024

Яким чином виправити помилку ФОП за віком або особі з інвалідністю, яка подала Додаток 1 у складі Податкової декларації платника ЄП – ФОП з типом «Звітна», який не потрібно було подавати

Форму Податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (далі – Декларація), затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578 із змінами і доповненнями (далі – Наказ № 578).

12:00:06 28.02.2024

На Тернопільщині у січні сплатили понад 1,8 млн грн екологічного податку

Упродовж першого місяця цього року суб’єкти господарювання Тернопільщини, які здійснюють викиди забруднюючих речовин, перерахували до бюджетів 1 млн 833 тис. грн екологічного податку. Порівняно з січнем 2023 року надходження зросли на 601,6 тис гривень.

16:15:52 27.02.2024

Чи включаються до доходу ФОП на загальній системі оподаткування кошти, отримані від нерезидентів за зовнішньоекономічними контрактами на рахунок, відкритий у системах PAYONEER та WISE?

Згідно з частиною другою ст. 5 Закону України від 16 квітня 1991 року № 959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність» зі змінами та доповненнями фізичні особи, які мають постійне місце проживання на території України, мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, якщо вони зареєстровані як підприємці.

16:14:24 27.02.2024

Власники елітних авто сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини у січні понад 500 тис. гривень

Упродовж січня цього року до місцевих бюджетів області надійшло 513,2 тис. грн транспортного податку. Це перевищило надходження цього майнового платежу у січні минулого року на 317,7 тис. грн, або ж більш як у 2,5 рази.

15:32:18 26.02.2024

Які документи необхідні для отримання податкової знижки при переобладнанні транспортного засобу

Згідно з п.п. 166.3.7 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.

15:29:21 26.02.2024