Великодедеркальська громада
Тернопільська область, Кременецький район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Шкроботівський навчально-виховний комплекс "загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад"

   Школа, як державна установа, в селі Шкроботівка існує з вересня 1920 року. Відкрив уродженець нашого села, український фольклорист, філолог, Степан Іванович Турик. Тоді ж розпочалося будівництво нової школи. За польської влади навчання велося польською мовою, вчитись було важко, адже діти  не мали у що одягнутись, не мали книжок. До 1920 р. доводилось ходити до школи в село Дедеркали, де діяла учительська семінарія, а при ній двокласна базова школа.                                                                                                         

    В 1962 р. відкрилося старе приміщення діючої школи. В 1981 р. велася добудова школи, яка почала діяти в 1983 – 1985рр. В 1987р. Шкроботівська восьмирічна школа реорганізована в установу «Школа – дитячий садок». А в 2005 р.  – в Шкроботівський навчально-виховний комплекс.       

  Серед випускників школи є багато кваліфікованих вчителів, медичних працівників, інженерів. Випускники Шкроботівської школи брати Комаринські стали інженерами-атомщиками, які очолювали атомні електростанції. Сойко Іван – професор Київського національного університету, перекладач, автор 52 наукових навчально-методичних праць.        

   Значна кількість випускників стали держслужбовцями, вибрали військову службу чи роботу у поліції. Споденюк Василь закінчив військове училище, був учасником АТО, Петрушевський Феофан пішов на пенсію у чині полковника ще РА. Дзьоба Іван вірно служив Вітчизні і виховував молоде покоління захисників. Ящук Володимир і Ящук Юрій присвятили життя правоохоронним органам – один із них відомий адвокат.                                              

     Багата школа на випускників – аграріїв, тих, хто не залишив рідної землі. Фермерами, які обробляють велику кількість землі стали Дзьоба Юрій, Яцюк Микола, Петрушевський Костянтин. Є серед випускників і ті, хто зумів організувати власний бізнес – це брати Глігани, Яцина Юрій, Бабій Ганна, Притолюк Тетяна, Вархоляк Тетяна, Гендзелюк  Петро, Дмитрук Василь. Молоде покоління не відстає від досягнень своїх попередників. Гендзелюк Василь працює в ІТ-технологіях в іноземній фірмі. Дзьоба Тарас очолює відділ великої торгової марки України

   Моя маленька Шкроботівка –

   Колиска сонця і тепла

   Зринає в пам’яті домівка,

   Де юність зоряна пройшла.

   Ці слова належать відомій українській поетесі і художниці Олені Северин – Голуб, уродженці села Шкроботівка. Вона оспівувала свій рідний край та його неймовірну красу. Хоч пройшли роки, але ця пісня і до сьогоднішнього дня звучить із уст односельчан. Ще однією випускницею школи є Кожанівська Валентина, поетка, яка у своїх віршах описує рідний край, дорогу серцю землю, і, звичайно, не забуває про рідну школу. Вона є автором гімну НВК.

  Першим директором  був Степан Турик, його нелегку працю продовжували: Тищук В.С., Комаринський С.Й., Бойчук Я.П., Ніколайчук В.С., Галан М.І., Шаплай Г.П., Гліган В.Й., Прокопів П.Ф., Горбняк О.М. Колективи педагогічних працівників, які очолювали ці директори, доклали  зусилля, потенціал своїх знань для того, щоб випускники школи вийшли гідними громадянами України.

    Цього року у вересні наша школа буде святкувати 100-річчя.  Ми хотіли б, щоб ім’я  її  засновника, Степана Турика, було присвоєно Шкроботівському НВК.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь