Податкові новини

Відповідальність за несвоєчасну реєстрацію зведеної податкової накладної

Пунктами 89 та 90 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) на період дії воєнного стану збільшено строки реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкових накладних/розрахунків коригування, які мають поденний строк складання/реєстрації, встановлений п. 201.10 ст. 201 ПКУ, та зменшено розміри штрафів за їх порушення.

15:08:06 19.02.2024

Коли починається відлік строку давності та чи подовжується строк давності на період дії карантину та воєнного стану при самостійному виправленні помилок, що містяться у раніше поданій звітності

Відповідно до абзацу першого п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або при наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.

16:19:26 16.02.2024

Необхідні документи для одержання ліцензії на виробництво дистилятів

Згідно зі ст. 2 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) виробництво спиртових дистилятів здійснюється суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) незалежно від форми власності, які мають відповідну ліцензію на виробництво спиртових дистилятів.

16:18:31 16.02.2024

Чи є можливість в «ПРРО ДПС» відображати у рядку 1 «найменування суб’єкта господарювання» фіскального чека абревіатуру «ФОП»?

Обов’язкові реквізити фіскального касового чека на товари (послуги) (далі – фіскальний чек) визначені п. 2 розд. II Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 із змінами та доповненнями (далі – Положення № 13), яким передбачено, що у фіскальному чеку зазначаються обов’язкові реквізити, зокрема, найменування суб’єкта господарювання (рядок 1).

16:17:49 16.02.2024

Податкова декларація про майновий стан і доходи: основні випадки подання

Відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) у платників податків виникає при отриманні:

16:17:39 16.02.2024

Понад 35 млн грн податку на нерухоме майно надійшло до місцевих бюджетів Тернопільщини

Упродовж січня цього року власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів Тернопілля 35 млн 2,4 тис. грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це на 1,6 млн грн більше, ніж у січні минулого року.

16:15:01 16.02.2024

Майже 12 тисяч програмних та понад 4,5 тисячі класичних касових апаратів зареєстрували підприємці Тернопільщини

Станом на початок лютого на території Тернопільської області платниками податків зареєстровано 16249 реєстраторів розрахункових операцій. З них класичних касових апаратів зареєстровано 4528 у 3203 суб’єктів господарювання, з яких 417 юридичних осіб та 2786 фізичних осіб. У січні цього року платниками податків зареєстровано 74 РРО та скасовано –91.

16:14:53 15.02.2024

Особливості відображення у звітності з ПДВ податкового повідомлення-рішення

Державна податкова служба України з метою забезпечення єдиного механізму (підходу) відображення у податковій декларації з ПДВ суми, визначеної у податковому повідомленні-рішенні (далі – ППР) за формою «В4», сформованому за результатами проведення контролюючим органом перевірки, інформує про окремі особливості заповнення такої декларації.

16:13:18 15.02.2024