Історична довідка

Заснована 01 вересня 1983 року згідно рішення №251 виконкому  Тернопільської  обласної  Ради  народних  депутатів від 30 травня 1983 рокута  рішення  №217 виконкому Шумської районної ради  народних депутатів від 25 липня 1983 року.  Спочатку вона була ще філіалом Шумської музичної школи, (протокол №3 виконавчого комітету Шумської районної ради народних депутатів Тернопільської обл. від 14 лютого 1980 року) а з1вересня 1983 року  стала  самостійною.

Великодедеркальська комунальна дитяча музична школа заснована на комунальній формі власності. Відповідно до статті 18 (п.2) Закону України “Про освіту має статус державного закладу освіти у сфері культури.

Заклад безпосередньо підпорядкований відділу освіти, культури, молоді та спорту Великодедеркальської сільської ради. Музична школа здійснює навчання і виховання в позанавчальний час.

Основне джерело фінансування закладу – кошти бюджету громади. Кошти спрямовуються на виконання навчальних планів, матеріальні витрати, пов’язані з

виховною роботою, підготовкою та перепідготовкою кадрів, оплату праці, збереження та зміцнення матеріально-технічної бази, соціальний захист та матеріальне стимулювання трудового колективу.

Робота у школі здійснюється на основі інтеграції знань, що передбачає п’ять напрямів:

1. Гра на музичних інструментах.

2. Ансамблеве музикування.

3. Теоретичне вивчення музики.

4. Хоровий спів.

5. Хореографічне мистецтво.

Музична школа надає гарантії естетичного виховання через доступність до надбань вітчизняної і світової культури, готує підгрунтя для занять художньою творчістю, а для найбільш обдарованих учнів – до вибору професії в галузі культури і мистецтва.

Школа проводить навчально-виховну, методичну, культурно-просвітницьку роботу. Великодедеркальська дитяча музична школа проводить роботу спрямовану на вдосконалення програм, форм та методів навчання.

Першим директором та засновником школи був великий ентузіаст своєї справи, талановитий музикант, організатор Драгунов Дмитро Олексійович. Він очолював школу з 1983 року по 1997 рік.

З 31 березня 1999 року по даний час Великодедеркальську дитячу музичну школу очолює Драгунов Леонід Олексійович.

У Великодедеркальській дитячій музичній школі працюють такі учнівські творчі колективи: дитячий хор, вокальний ансамбль, ансамбль народних інструментів, хореографічний колектив. Всі ці колективи активні учасники всіх концертів, оглядів-конкурсів в музичній школі.

З  часу  заснування,  Великодедеркальську  дитячу  музичну  школу  закінчили  230 випускників.

Учнів навчає стабільний педагогічний колектив. Кожен викладач щорічно проходить курси підвищення кваліфікації  на обласних семінарах, методичних конференціях. Всі керівники і працівники володіють державною мовою, уміють користуватися комп’ютерною технікою і застосовують її  у практичній діяльності, готуючись до семінарів та відкритих уроків.