Податкові новини

Як здійснюється реєстрація неприбуткових організацій та установ контролюючими органами?

Відповідно до п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не є платниками податку неприбуткові підприємства, установи та організації (далі – неприбуткова організація) у порядку та на умовах, встановлених п. 133.4 ст. 133 ПКУ.

11:53:59 25.04.2024

Щодо застосування штрафних санкцій за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності

За неподання або подання платником податків податкової звітності з порушенням строків, визначених Податковим кодексом України (далі – Кодекс), передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірах, встановлених пунктом 120.1 статті 120 Кодексу, залежно від того, чи застосовувалися до платника протягом року штрафні санкції за таке порушення.

11:52:00 25.04.2024

Чи потрібно подавати Звіт про КІК (далі – Звіт) за скороченою формою (з позначкою «уточнюючий»), якщо контролюючою особою подано повний Звіт (з позначкою «звітний»), у якому враховано виявлені в скороченому Звіті помилки?

Відповідно до п.п. 39 прим. 2.5.2 п. 39 прим. 2.5 ст. 39 прим. 2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) контролюючі особи зобов’язані подавати Звіт про контрольовані іноземні компанії (далі – Звіт) до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 851) та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2155).

11:51:07 25.04.2024

Майже 970 тис. грн транспортного податку сплатили власники елітних авто до місцевих бюджетів Тернопільщини

З початку року до бюджетів тергромад області надійшло 969,1 тис. грн транспортного податку. Це на 530,2 тис. грн, тобто більш ніж удвічі перевищило надходження цього майнового платежу за січень-березень минулого року.

11:50:23 25.04.2024

Протидія корупції – один з пріоритетів роботи податкової служби

Відділ з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Тернопільській області вкотре наголошує на нетерпимості до корупції в податковому органі, що негативно впливає на імідж всієї Державної податкової служби України в цілому, і засуджує використання статусу державного службовця для вирішення особистих проблем.

11:16:53 23.04.2024

До місцевих бюджетів Тернопільщини надійшло понад 58,5 млн грн податку на нерухоме майно

З початку року власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів Тернопілля 58 млн 533,3 тис. грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це на 5,7 млн грн більше, ніж у січні-березні минулого року.

11:15:52 23.04.2024

Тимчасова (виїзна) торгівля алкогольними напоями (тютюновими виробами): чи можна скористатися ліцензією на право роздрібної торгівлі з іншого місця торгівлі

Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) роздрібна торгівля, зокрема, алкогольними напоями (крім столових вин, а для малих виробників виноробної продукції алкогольних напоїв без додавання спирту: вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання (у т.ч. іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у т.ч. їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

11:14:28 23.04.2024

Чи необхідно скасовувати кваліфікований сертифікат відкритого ключа та отримувати новий при зміні податкової адреси платника податків

Відповідно до п. 45.1 ст. 45 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.

11:13:25 23.04.2024

Щодо застосування штрафних санкцій за порушення правил сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов’язань

Головне управління ДПС у Тернопільській області наголошує, що у разі несплати платником податків узгодженої суми грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України (далі – Кодекс), передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірах, встановлених статтею 124 Кодексу.

11:11:25 23.04.2024

Порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлено ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265), п. 2 визначено обов’язок суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний РРО (далі – ПРРО) QR-коду).

11:11:52 22.04.2024