Податкові новини

Чи потрібно ФОП – платнику ЄП (другої-третьої груп) подавати уточнюючу податкову декларацію платника ЄП за звітний період, за результатами перевірки якого контролюючим органом виявлено заниження податкового зобов’язання з єдиного податку та вручено П

Відповідно до абзацу першого п. 297 прим. 1.1 ст. 297 прим. 1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку – власники, орендарі, користувачі на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать членам такого сімейного фермерського господарства та використовуються таким сімейним фермерським господарством, зобов’язані подавати додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання у складі податкової декларації за податковий (звітний) рік.

12:05:42 17.07.2024

Отримання Витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та сплати єдиного внеску

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що для платників податків з 1 травня 2024 року в Електронному кабінеті став доступним ресурс отримання Витягу щодо стану розрахунків з державним та місцевими бюджетами, а також цільовими фондами, починаючи з 2013 року за кожний рік окремо та в розрізі податків, зборів, платежів, а також єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

12:02:33 17.07.2024

Коли визначено від’ємне значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат

Відповідно до п.п. 14.1.114 прим. 2 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) мінімальне податкове зобов’язання (далі – МПЗ) – мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно до ПКУ. Сума МПЗ, визначених щодо кожної із земельних ділянок, право користування якими належить одній юридичній або фізичній особі, у тому числі фізичній особі – підприємцю, є загальним МПЗ.

11:13:18 16.07.2024

До уваги ФОП! Спливає термін сплати ЄСВ за ІІ квартал

ГУ ДПС у Тернопільській області нагадує, що фізичні особи – підприємці повинні сплатити єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за ІІ квартал 2024 року – до 19 липня 2024 року. Зазначена норма передбачена п.8 ст.9 Закону України від 08.07.2010р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

11:11:51 16.07.2024

Чи є СГ, який займається виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом продукції тваринництва та птахівництва, платником екологічного податку

Відповідно до п.п. 242.1.3 п. 242.1 ст. 242 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування екологічним податком за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (далі – Екологічний податок) є обсяги розміщених відходів.

19:26:56 15.07.2024

Протягом якого строку юрособа – платник єдиного податку третьої групи, яка реорганізується шляхом приєднання, подає останню податкову декларацію платника ЄП третьої групи

Частиною першою ст. 104 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV (далі – ЦКУ) визначено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації, зокрема, приєднання. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов’язки переходять до правонаступників.

19:25:12 15.07.2024

Понад 22 млн грн заборгованої зарплати виплатили працівникам Тернопільщини

З початку року працівники територіальних органів ДПС у Тернопільській області на спільних з органами місцевої влади засіданнях комісій заслухали керівників 9 підприємств, які допустили заборгованість із виплати заробітної плати, податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Внаслідок проведеної роботи по 7 підприємствах ліквідована заборгованість із заробітної плати на суму понад 6,2 млн грн, з податку на доходи фізичних осіб – на суму 1,1 млн грн та з єдиного внеску – понад 1 млн гривень.

19:24:27 15.07.2024

Чи потрібно скасовувати реєстрацію ПРРО при зміни виробника та/або господарської одиниці

При зміні, зокрема, найменування або адреси господарської одиниці, де використовується програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), здійснюється перереєстрація ПРРО. Для перереєстрації подається заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (далі – Заява № 1-ПРРО) з позначкою «Перереєстрація» (п. 8 розд. ІІ Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 317).

19:23:29 15.07.2024