Пенсійний фонд інформує

11 Жовтня, 2021 р., 11:12
З першого жовтня цього року Україна повністю перейшла на електронні листки непрацездатності (лікарняні). Як усе нове, цей напрямок потребує уваги, додаткових роз’яснень та удосконалення. У зв’язку з цим Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області відповідає на поширені запитання.

05 Жовтня, 2021 р., 14:19
Постановою Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2020 року № 849 передбачено, що з 01 жовтня поточного року особам, яким виповнилося 75 років до досягнення 80-річного віку, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік ( тобто 10340,35 грн), щомісячну компенсаційну виплату в розмірі до 400 гривень у межах зазначеного розміру.
21 Вересня, 2021 р., 16:45
Працівники Головного управління інформують, що виплату пенсії особам, які перебувають на повному державному утриманні врегульовано статтею 48 Закону України № 1058 від 09 липня 2003 року «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Передбачено, що пенсіонеру, який перебуває на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі), виплачується 25 відсотків призначеної пенсії. Іншу частину перераховують установі (закладу), в якій він перебуває на повному державному утриманні, за його особистою заявою. Зазначені кошти зараховують на їх банківські рахунки і спрямовують виключно на поліпшення умов для проживання в них пенсіонерів.
20 Вересня, 2021 р., 10:21
Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності необхідного страхового стажу, визначеного на дату досягнення пенсійного віку. Необхідний для призначення пенсії страховий стаж протягом 10 років збільшується на один рік. Так у 2018 році для того щоб вийти на пенсію в 60 років, потрібно було мати не менше 25 років страхового стажу, у 2019 необхідно 26 років, у 2020 - 27 років, у 2021 - 28 років, а у 2028 - 35 років.
20 Вересня, 2021 р., 10:19
Порядок обчислення страхового стажу та періоди, з яких складається страховий стаж визначено статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
03 Вересня, 2021 р., 15:37
Кожного дня ми працюємо для Вас! Сьогодні працівниками Фонду  впроваджується у територіальних сервісних центрах нова послуга. Таким чином медичні заклади Тернопільщини поступово матимуть можливість перейти на формування електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність. З 1 вересня цього року всі медичні заклади мають  можливість формувати їх в електронному вигляді.
10 Серпня, 2021 р., 08:55
Законами України від 19 вересня 2019 року № 116-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» та № 115-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» змінено порядок подання звітності про нарахування єдиного внеску, зокрема, передбачено щоквартальне подання звітності про нарахування єдиного внеску в розмірах, визначених відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у строки та порядку, встановлені Податковим кодексом України.
05 Серпня, 2021 р., 09:05
Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі” від 05.02.2021 р. №1212-ІХ набрав чинності з 10 червня 2021 року та передбачає перехід на електронний облік трудової діяльності.  Роботодавці та застраховані особи мають 5 років на оцифрування трудових книжок.