Новини Великодедеркальської громади

Дата: від до Скинути

Чи необхідно повідомляти контролюючі органи за неосновним місцем обліку про внесення змін до облікових даних?

Згідно з пунктом 63.3 статті 63 глави 6 Податкового кодексу України (далі -Кодекс) платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

10:55 23.06.2023

Яка послідовність дій має бути здійснена для реєстрації ПРРО?

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України (повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП).

10:54 23.06.2023

Які документи необхідні при заповненні Облікової картки (Повідомлення, Заяв про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків) для підтвердження інформації про місце проживання (перебування) особи?

Відносини у сфері надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання (перебування) фізичних осіб в Україні регулює Закон України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» (далі – Закон № 1871-IX), який також встановлює порядок надання таких послуг та порядок внесення, обробки, обміну відповідними відомостями в електронних реєстрах, базах даних для надання таких послуг.

10:53 22.06.2023

Відбулося телефонне спілкування щодо детінізації зайнятості населення під час війни

Головне управління ДПС у Тернопільській області неодноразово звертало увагу на негативний вплив «тіньової» зайнятості і заробітної плати в «конверті». Легалізація праці – й надалі залишається гострим актуальним питанням. Тому в черговий раз акцентуємо увагу роботодавців та працівників на необхідність оформлення офіційних трудових відносин. Саме на цю тему і відбулася «гаряча лінія», під час якої заступниця начальника Марія Мельник відповіла на запинання платників податків.

10:52 22.06.2023

Підприємці Тернопільщини, торгуючи з порушенням підакцизною продукцією, позбулися 349 ліцензій

Упродовж січня-травня цього року фахівці Головного управління ДПС у Тернопільській області провели 140 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями,  тютюновими виробами та пальним.

10:51 22.06.2023

Ліцензування виробництва і торгівлі рідинами, що використовуються в електронних сигаретах

Державна податкова служба України листом від 19.06.2023 р. № 14095/7/99-00-09-01-01-07 повідомила, що Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» внесено зміни до статті 7 Закону України від 02 березня 2015 року № 222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності», якою передбачено, що ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності, зокрема: виробництво і торгівля рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та які ліцензуються відповідно до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (зі змінами) (набрали чинності з 1 січня 2022 року) (далі - Закон № 481).

10:49 22.06.2023

Майже 90 млн грн акцизного податку надійшло до місцевого й державного бюджетів від платників Тернопільщини

Упродовж січня-травня цього року до місцевих бюджетів області надійшло 36,4 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Зокрема, 24,5 млн грн надійшло від продажу алкогольних напоїв, 10,5 млн грн – від продажу пива та 1,4 млн грн від реалізації тютюнових виробів.

14:42 20.06.2023

Тернопільщина: 2900 осіб скористалися правом на податкову знижку

Задля отримання податкової знижки задекларовано 61,2 млн грн витрат. При цьому станом на початок червня своїм правом на повернення надмірно сплаченого податку скористалися 2900 осіб. Для порівняння: минулого року 2001 особа задекларувала 41,4 млн грн витрат.

14:57 19.06.2023