Податкові новини

Особливості оподаткування суми страхових внесків за договорами добровільного медичного страхування

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 якого об’єктом оподаткування фізичної особи – резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

10:08:03 24.11.2023

Щодо необхідності декларування та сплати податку з доходів нерезидентів, що прирівнюються до дивідендів

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує про дотримання платниками податків вимог податкового та іншого законодавства з огляду на зміни, внесені Законом України від 16 січня 2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466) до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), інформує наступне.

11:52:26 22.11.2023

Термін повернення коштів, виданих на відрядження або під звіт, за умови, що відрядження не відбулось

Згідно з п.п. 170.9.4. п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), звіт про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт, складається та подається у строки, визначені п.п. 170.9.3 п. 170.9 ст. 170 ПКУ, платником податку (у паперовій або електронній формі (з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» із змінами та доповненнями) за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, у разі:

11:50:15 22.11.2023

З початку року місцеві бюджети Тернопільщини отримали 270 млн грн податку на нерухомість

За десять місяців цього року власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів Тернопілля 270 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це на 134,9 млн грн або ж удвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року.

11:48:39 22.11.2023

Термін та порядок отримання квитанцій при надсиланні електронних документів

Абзацами першим та третім п. 42.6 ст. 42 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до ПКУ, законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 851) та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2155) без укладення відповідного договору.

11:48:02 22.11.2023

Який порядок створення РРО фіскального звітного чеку (щоденного Z-звіту), якщо тривалість зміни (робочого дня) СГ становить 24 години?

Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції, зобов’язані щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі реєстраторами розрахункових операцій (далі – РРО) (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) або програмними РРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.

12:01:23 21.11.2023

Повернення до сплати ПДВ після використання спрощеної системи за ставкою 2%

Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування ПДВ управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДПС у Тернопільській області Сергій Господарик під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо повернення до сплати ПДВ на довоєнну систему оподаткування.

11:59:20 21.11.2023

Платники Тернопільщини забезпечили сплату до бюджетів 206 млн грн акцизного податку

За 10 місяців цього року суб’єкти господарювання області спрямували до державного бюджету 127 млн грн акцизного податку з вироблених в Україні товарів. Це на 37,7 млн грн більше від очікуваних надходжень. Варто зазначити, що на території Тернопільської області здійснюють діяльність 18 підприємств – виробників підакцизної продукції, які є платниками акцизного податку до державного бюджету.

11:58:02 21.11.2023