Податкові новини

Майже 16 тисяч касових апаратів використовують у роботі представники бізнесу Тернопільщини

Кількість зареєстрованих касових апаратів (РРО та ППРО) по Тернопільській області становить наразі 15998, що на 61% більше порівняні з першим січня 2023 року. Лише у листопаді цього року платниками податків зареєстровано – 113 класичних реєстраторів розрахункових операцій та 619 програмних РРО.

10:05:55 19.12.2023

На Тернопільщині у листопаді офіційно працевлаштовано 4618 працівників

З початку року фахівці Головного управління ДПС у Тернопільській області провели індивідуальну роз’яснювальну роботу із керівниками 65 підприємств краю, за наслідками якої 57 з них погасили заборгованість із заробітної плати на суму понад 10,7 млн грн, з податку на доходи фізичних осіб – 2 млн 362,7 тис. грн, з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  – 3 млн 164,3 тис. гривень.

10:04:15 19.12.2023

Малий бізнес сплатив до бюджетів тергромад Тернопільщини понад 941 млн грн єдиного податку

Незважаючи на численні випробування, які випали на долю малого бізнесу в Україні за останні кілька років, більшість його представників, усвідомлюючи відповідальність за фінансову безпеку країни, доброчесно сплачує податки.

10:27:07 15.12.2023

Коли дата у квитку та в наказі про відрядження не збігається: нюанси оподаткування

Основним документом, який регулює відрядження працівників органів державної влади, підприємств, установ та організацій, що повністю або частково фінансуються за рахунок бюджетних коштів, є Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 № 59 із змінами та доповненнями (далі – Інструкція № 59).

10:26:19 15.12.2023

Зміна податкової адреси фізособи – підприємця на загальній системі оподаткування: подання звітності

Відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування подають до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб.

10:25:17 15.12.2023

Договір про спільну діяльність: заповнення заяви за ф. № 1-ОПП при взятті на облік

Відповідно до п. 64.6 ст. 64 Податкового кодексу України взяття на облік договору про спільну діяльність здійснюється шляхом додаткового взяття на облік учасника договору про спільну діяльність як платника податків – відповідального за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договору.

10:22:09 15.12.2023

Який порядок реєстрації платником податку на прибуток нерезидента (іноземної компанії, організації), який здійснює господарську діяльність на території України?

Порядок взяття на облік та реєстрації нерезидентів у контролюючих органах встановлено розд. V Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1588), згідно з п. 5.1 якого, при настанні першої із подій стає на облік та/або реєструється платником податку на прибуток юридична особа, що утворена відповідно до законодавства іншої країни (іноземна компанія/нерезидент), яка:

16:53:34 14.12.2023

Платники Тернопільщини сплатили понад 7,4 млрд грн податку на доходи фізичних осіб

Протягом одинадцяти місяців цього року до зведеного бюджету від платників області надійшло 7 млрд 409,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб (з врахуванням надходжень по платниках, які перебувають на обліку в Офісі великих платників (відповідно до п.64.7 ПКУ) та з врахуванням вимог Закону України від 8 листопада 2023 року № 3428-XI «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України»). Порівняно із аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 214% або ж на 1 млрд 285,5 млн гривень.

16:49:52 14.12.2023

Чи має право ФОП – платник єдиного податку першої або другої групи, яка зареєструвалася у 2023 році, не сплачувати єдиний податок згідно з п. 11 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ?

Абзацом першим п. 11 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що «з 1 серпня 2023 року фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої групи, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих росією територіях України станом на дату початку бойових дій або тимчасової окупації, мають право не сплачувати єдиний податок за період з першого числа місяця, в якому почалися бойові дії на відповідній території, виникла можливість бойових дій або почалася тимчасова окупація такої території, до останнього числа місяця, в якому було завершено такі активні бойові дії, припинено можливість бойових дій або завершено тимчасову окупацію».

16:49:51 14.12.2023

Власникам «зайвої» нерухомості варто уточнити нарахування податку у ЦОПах

Управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що в поточному році сформовано 92,5 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на суму 204,2 млн гривень. Всі рішення надіслано громадянам засобами поштового зв’язку. Значна частина таких повідомлень-рішень повернулась до податкової служби з поміткою Укрпошти «за закінченням терміну зберігання» або «адресат вибув».

16:48:13 14.12.2023