Податкові новини

Бізнес Тернопільщини використовує у своїй роботі майже 15,5 тисяч касових апаратів

Станом на початок листопада на території Тернопільської області платники податків зареєстрували 15 443 реєстратори розрахункових операцій. З них класичних касових апаратів зареєстровано 4556 у 3119 суб’єктів господарювання, з яких 421 юридичних осіб та 2778 фізичних осіб. У жовтні 2023 року платниками податків зареєстровано 334 класичних реєстраторів розрахункових апаратів та скасовано 91.

10:50:24 17.11.2023

Податкове законодавство в умовах воєнного стану під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»

Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області в. о. начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Руслан Цвігун під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо податкового законодавства в умовах воєнного стану.

10:48:45 17.11.2023

Який розмір та порядок сплати річної плати за ліцензію на виробництво алкогольних напоїв (у тому числі алкогольних напоїв без додавання спирту (вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових) для малих виробництв виноробної продукції) або тютюн

Частиною першою ст. 4 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) встановлено річну плату за ліцензії на виробництво, зокрема, алкогольних напоїв (у тому числі алкогольних напоїв без додавання спирту (вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових) для малих виробництв виноробної продукції), тютюнових виробів та для суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) первинного виноробства в розмірі 780 гривень.

12:58:28 16.11.2023

Куди необхідно подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи з метою реалізації права на податкову знижку переселенцю

Згідно з п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

12:57:08 16.11.2023

Тернопільщина: завдяки діям податківців лише у жовтні офіційно працевлаштовано більше 6 тисяч працівників

З початку року фахівці Головного управління ДПС у Тернопільській області провели індивідуальну роз’яснювальну роботу із керівниками 62 підприємств краю, за наслідками якої 54 з них погасили заборгованість із заробітної плати на суму 9,8 млн грн, з податку на доходи фізичних осіб – понад 2 млн грн, з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  – більше 3 млн гривень.

12:56:21 16.11.2023

Як платник податків надсилає поштою податкову декларацію, розрахунок, звіт?

Пунктом 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що податкова декларація, розрахунок, звіт (далі – податкова декларація) подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один із таких способів:

12:55:31 16.11.2023

Майже 4,5 тисячі жителів Тернопільщини уже скористалися правом на податкову знижку

Станом на початок листопада своїм правом на повернення надмірно сплаченого податку скористалися 4312 осіб. Задля отримання податкової знижки вони задекларували 88,2 млн грн витрат. Для порівняння, минулого року 3826 осіб задекларували 73,4 млн грн витрат.

12:54:33 16.11.2023

Зміни у законодавстві у сфері регулювання виробництва та обігу підакцизних товарів (продукції) та їх оподаткування акцизним податком

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що Верховною Радою України прийнято Закон України від 29 червня 2023 року  № 3193-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо спрощення умов виробництва дистилятів суб’єктами малого підприємництва» (далі – Закон № 3193), який набирає чинності з 23 листопада 2023 року.

12:53:51 16.11.2023

Надходження єдиного внеску обговорили на зустрічі представники податкової служби й пенсійного фонду

Сьогодні в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбулася робоча зустріч між фахівцями ДПС Тернопільщини та керівництвом Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області.

12:51:19 16.11.2023