Податкові новини

Майже 6,4 млрд грн єдиного внеску спрямували до державних цільових фондів платники Тернопільщини

Упродовж одинадцяти місяців цього року суб’єкти господарювання області сплатили 6 млрд 373,8 млн грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Руслан Цвігун. Він додав, що порівняно з аналогічним періодом 2022 року сплата зросла на 502,1 млн гривень.

12:54:09 07.12.2023

Під час телефонного спілкування у ДПС області розповіли про застосування РРО/ПРР, продовження мораторію на проведення документальних перевірок

Днями у Головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбулася  чергова «гаряча лінія» щодо питань застосування Закону України від 30 червня 2023 року  №3219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та законів  України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» та інших податкових новацій. На запитання платників податків відповідав начальник управління податкового аудиту Віктор Притула.

12:48:58 07.12.2023

Заповнення полів заяви за ф. № 1-ОПП юрособою, відомості щодо яких не містяться в ЄДР, у разі зміни місцезнаходження, призначення керівника, головного бухгалтера тощо

Відповідно до п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема, інформація органів державної реєстрації та документально підтверджена інформація, що надається платниками податків.

12:48:23 07.12.2023

Яким чином заповнюється розд. І або розд. ІІ податкової декларація з плати за землю  з типом «Уточнююча» для відображення зменшення суми податкового зобов’язання із земельного податку або орендної плати

Підпунктом 69.14 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) врегульовано особливості оподаткування платою за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) у період дії воєнного стану в Україні.

12:41:19 07.12.2023

Який тип об’єкта оподаткування при заповненні повідомлення за ф. № 20-ОПП необхідно обрати СГ, якщо у довіднику типів об’єктів оподаткування відсутня потрібна назва, як наприклад, продаж кавових напоїв у МАФі?

Обрання відповідного типу об’єкта оподаткування або об’єкта, пов’язаного з оподаткуванням або через який провадиться діяльність (далі – об’єкт оподаткування), із рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування (далі – довідник) (https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.html) здійснюється з урахуванням виду діяльності, для якої такий об’єкт оподаткування відкривається, створюється чи реєструється, та відповідності об’єкта за своїм функціональним призначенням до наявного типу у довіднику.

12:40:36 07.12.2023

Як в електронному кабінеті при заповненні Заяви про скасування реєстрації РРО за ф. № 4-РРО додати реєстраційне посвідчення за ф. № 3-РРО?

Згідно з п. 1 глави 4 розд. II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 (далі – Порядок № 547), реєстрація реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) діє до дати скасування реєстрації РРО, що відбувається, зокрема, у випадку, коли суб’єктом господарювання подано заяву про скасування реєстрації РРО за формою № 4-РРО (додаток 4 до Порядку № 547) (ідентифікатор форми J/F 1313605) (далі – заява про скасування реєстрації).

12:39:08 07.12.2023

Чи зобов’язані СГ повідомляти контролюючий орган про зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки

Статтею 18 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» зі змінами і доповненнями (далі – Закон № 481) встановлено, що на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування:

12:37:27 07.12.2023

Нове у заповненні декларації державного службовця

Відділ з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС відповідно до інформації, розміщеної на офіційному веб-сайті НАЗК, інформує про те, що після відновлення декларування 12 жовтня 2023 року, ухвалений Верховною Радою України Закон визначив, що відтепер у розділі декларації 12.1 «Банківські та інші фінансові установи, у тому числі за кордоном, у яких у суб’єкта декларування або членів його сім’ї відкриті рахунки або зберігаються кошти, інше майно» не потрібно вказувати номери рахунки, так звані IBAN. Треба зазначити лише фінансові установи, в яких відкрито банківські рахунки.

12:35:59 07.12.2023

За 11 місяців до місцевих бюджетів Тернопільщини надійшло понад 7,8 млрд грн податків і зборів

Податкові надходження до місцевих бюджетів області протягом січня-листопада цього року склали 7 млрд 819,6 млн грн (з врахуванням надходжень по платниках, які перебувають на обліку в Офісі великих платників (відповідно до п.64.7 ПКУ) та з врахуванням вимог Закону України від 8 листопада 2023 року № 3428-XI «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України»).

12:33:54 07.12.2023