Податкові новини

Заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Для зручності та допомоги платникам при складанні податкової декларації Державна податкова служба України розробила навчальний відеоролик з питання заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

12:42:46 25.01.2024

Для зручності та допомоги платникам податків при складанні податкової звітності Державна податкова служба України розробила відеоролик «Заповнення податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)».

15:09:36 24.01.2024

Під час перевірки роботи однієї з АЗС тернопільські податківці виявили порушення на 290 тисяч гривень

У рамках здійснення Головним управлінням ДПС у Тернопільській області роботи, направленої на виявлення та припинення порушень платниками податків вимог чинного законодавства в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг при проведенні розрахункових операцій, проведено фактичну перевірку однієї з АЗС, яка здійснює свою діяльність на території Тернопільської області.

15:08:55 24.01.2024

У 2023 році правом на податкову знижку скористалися понад 5,4 тис. жителів Тернопільщини

Своїм правом на повернення надмірно сплаченого податку протягом 2023 року скористалися 5407 громадян Тернопільської області. Задля отримання податкової знижки вони задекларували 108,6 млн грн витрат.

15:08:45 24.01.2024

Спрощена система оподаткування: чи включати до доходу ФОП кошти, отримані від нерезидентів за зовнішньоекономічними контрактами на рахунок, відкритий у системах PAYONEER та WISE

Згідно зі ст. 1 Закону України від 16 квітня 1991 року № 959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 959) зовнішньоекономічна діяльність – це, зокрема, діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами.

15:07:18 24.01.2024

Відповідно до абзацу першого п. 297 прим. 1.1 ст. 297 прим. 1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку – власники, орендарі, користувачі на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать членам такого сімейного фермерського господарства та використовуються таким сімейним фермерським господарством, зобов’язані подавати додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання у складі податкової декларації за податковий (звітний) рік.

15:06:28 24.01.2024

Щодо уникнення проблемних питань при поданні звітності з податку на нерухомість

Державна податкова служба України з метою уникнення проблемних питань із адміністрування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок) листом від 17.01.2024 №1509/7/99-00-04-01-02-07 повідомила наступне.

15:05:45 24.01.2024

Чи зазначається сума доходу від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна, які не підлягають оподаткуванню, та чи відображати у звітності

Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 із змінами та доповненнями затверджені Форма податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Інструкція).

15:05:39 24.01.2024

Щодо оподаткування ПДФО участі у семінарі (конференції, навчанні) найманого працівника, якщо семінар (конференція, навчання) проводиться за профілем діяльності ЮО, у тому числі за кордоном?

Відповідно до ст. 6 Закону України від 12 січня 2012 року № 4312-VI «Про професійний розвиток працівників» із змінами та доповненнями організація професійного навчання працівників здійснюється роботодавцями з урахуванням потреб власної господарської або іншої діяльності відповідно до вимог законодавства.

15:31:42 22.01.2024