Податкові новини

Хто звільняється від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи

Згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:

15:30:46 22.01.2024

Застосовуйте РРО/ПРРО при розрахункових операціях

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу, що всі платники податків зобов’язані дотримуватися вимог діючого законодавства, у тому числі щодо проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

15:28:02 22.01.2024

Ключові цифри податкового законодавства у 2024 році

Нещодавно начальником управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Тернопільській області Володимиром Брудком проведено сеанс телефонного зв`язку «гаряча лінія»  щодо ключових цифри податкового законодавства у 2024 році.

15:24:33 22.01.2024

При інтернет-торгівлі необхідно дотримуватися базових вимог податкового законодавства

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу, що все більшої популярності серед громадян набуває придбання товарів (робіт, послуг) через мережу інтернет. Інтернет-торгівля вабить покупців порівняно нижчими цінами та більш широким асортиментом товарів, ніж може запропонувати традиційна торгівля. Однак, при Інтернет-торгівлі продавці часто забувають, що податкові правила торгівлі однакові для всіх.

10:21:37 22.01.2024

Щодо встановлення мораторію на проведення податкових перевірок, у тому числі фактичних, у період дії воєнного стану

Законом України від 09 листопада 2023 року № 3453-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок» внесено зміни з 08.12.2023, зокрема, до п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо проведення податкових перевірок з 01.12.2023.

10:19:00 22.01.2024

Яким чином малі виробники виноробної продукції можуть подати в електронному вигляді заяву та документи для одержання ліцензії на виробництво алкогольних напоїв?

Відповідно до ст. 3 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) для отримання ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв без додавання спирту (вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових) малі виробництва виноробної продукції подають в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді заяву, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію. У такій заяві зазначаються:

10:12:30 22.01.2024

З 1 січня 2024 року стартувала кампанія декларування доходів громадян

Порядок подання фізичними особами – платниками податку на доходи фізичних осіб (далі – платник податку) податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) встановлений ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), згідно з п. 179.1 якої платник податку зобов’язаний подавати Декларацію відповідно до ПКУ.

15:59:43 18.01.2024

На кошти накладено арешт: яким чином сплатити податкові зобов’язання платнику податків

Відповідно до п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з ПКУ або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з ПКУ (п. 15.1 ст. 15 ПКУ).

15:58:26 18.01.2024