Податкові новини

Заповнення реквізитів платіжної інструкції під час сплати бюджетних/небюджетних платежів

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує про необхідність дотримання вимог Наказу Міністерства фінансів України від 22.03.2023 №148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 березня 2023 року за №528/39584.

19:22:39 15.07.2024

Які документи необхідно подавати для внесення змін до Єдиного реєстру місць алкогольних напоїв чи тютюнових виробів при зміні відомостей про заявника місця зберігання (найменування або місцезнаходження юридичної особи, прізвища або місця проживання ф

Відповідно до ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами і доповненнями (далі – Закон № 481) Єдиний державний реєстр місць зберігання (далі – Єдиний реєстр) – це перелік місць зберігання, який ведеться податковими органами і містить визначені Законом № 481 відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.

16:25:43 11.07.2024

Понад 643 млн грн єдиного податку надійшло до бюджетів тергромад Тернопільщини

За 6 місяців цього року представники бізнесу Тернопільщини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, спрямували до місцевих бюджетів області 643,3 млн грн єдиного податку. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження цього платежу зросли на 196,5 млн гривень.

16:24:28 11.07.2024

Термін для подання скарги на рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування

Пунктами 11 та 12 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за № 1245/34216 визначено, що рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) набирає чинності в день прийняття відповідного рішення.

16:24:02 11.07.2024

Щодо скасування пені за помилкове зазначення платником податків у платіжних документах неправильного бюджетного рахунку отримувача коштів

Головне управління ДПС у Тернопільській області зазначає, що Законом України від 23.02.2024 року №3603-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» врегульовано питання не нарахування/анулювання нарахованої пені за помилкове зазначення платником податків у платіжних документах неправильного бюджетного рахунку отримувача коштів (за умови своєчасної сплати податку або узгодженої суми грошового зобов’язання до бюджету).

15:21:13 11.07.2024

Чи враховується при розрахунку МПЗ ФОП – платником єдиного податку місяць, в особа набула/втратила право власності, оренди, користування на інших умовах земельною ділянкою

Згідно з п. 297 прим. 1.1 ст. 297 прим. 1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку – власники, орендарі, користувачі на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать членам такого сімейного фермерського господарства та використовуються таким сімейним фермерським господарством, зобов’язані подавати додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ) у складі податкової декларації за податковий (звітний) рік.

15:12:57 11.07.2024

Днями під час онлайн спілкування цікавилися можливостями використання єдиного рахунку для сплати податків

Нещодавно у Головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбулася Інтернет-конференція спільно з інформаційним порталом 0352.ua на тему «Можливість використання єдиного рахунку для сплати податків». В онлайн режимі з платниками спілкувалася начальниця управління економічного аналізу ГУ ДПС у Тернопільській області Наталія Стецько.

15:05:48 11.07.2024

Бізнесу Тернопільщини відшкодовано 662 млн грн податку на додану вартість

За перше півріччя цього року суб’єктам підприємницької діяльності – юридичним особам Тернопільщини з державного бюджету відшкодовано грошовими коштами з урахуванням перехідних залишків минулих періодів 662 млн грн податку на додану вартість.

15:04:22 11.07.2024

Відповідно до п.п. 39 прим. 2.1.2 п. 39 прим. 2.1 ст. 39 прим. 2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) з урахуванням положень ст. 39 прим. 2 ПКУ контролюючою особою є, зокрема, юридична особа – резидент України, що є прямим або опосередкованим власником (контролером) контрольованої іноземної компанії (далі – КІК).

14:17:43 10.07.2024