Пенсійний фонд

Наявна готівка в національній та іноземній валютах: право одноразового (спеціального) добровільного декларування

Відповідно до п. п. «г» п. 5 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктами декларування не можуть бути, зокрема, кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація) перебувають у готівковій формі.

09:47:29 24.01.2023

Податок на нерухомість: виправлення помилки у звітності після граничного терміну подання

Відповідно до п. п. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування Податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація), за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

09:46:28 24.01.2023

СТРАХОВІ ВИПЛАТИ ПРАЦЮЮЧИМ: ЯК ПОДАТИ ЗАЯВУ-РОЗРАХУНОК В АВТОМАТИЧНОМУ РЕЖИМІ

З 1 січня 2023 року страхові виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві здійснює Пенсійний фонд України. Для отримання фінансування по лікарняних роботодавцю необхідно подати заяву-розрахунок (ЗР), що містить інформацію про нараховані застрахованим особам кошти.

16:19:52 23.01.2023

До уваги платників!

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2022 року № 1323 «Деякі питання забезпечення здійснення страхових виплат та надання соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» Головним управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільській області (код ЄДРПОУ 14035769) для сплати коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності і загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності у філії Тернопільське обласне управління АТ  «Ощадбанк» відкрито поточний рахунок № UA553385450000025609300039365.

13:35:55 12.01.2023

ПОДАННЯ ЗАЯВ НА ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЙ ТА ПІЛЬГ

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2022 року № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України» функції адміністрування житлових субсидій та пільг передано Пенсійному фонду України.

11:54:09 11.01.2023

ПРО НОРМУ ТРИВАЛОСТІ СТРАХОВОГО СТАЖУ У 2023 РОЦІ

Тривалість стажу, необхідного для призначення пенсії за віком при досягненні 60-річного віку, визначена Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Починаючи з 2018 року та до 2028 року норма тривалості стажу щороку збільшується на один рік, і якщо у 2018 році вона становила 25 років, у 2022 році – 29 років, то починаючи з 1 січня 2023 року для призначення пенсії за віком при досягненні 60 років необхідно набути не менше 30 років стажу як для чоловіків, так і жінок.

16:36:45 10.01.2023