Великодедеркальська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Пенсійний фонд

Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування  

Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування регулюється Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон 2464) та надає можливість забезпечити страховий стаж і створити умови для збільшення розміру майбутньої пенсії.

12:57:36 07.12.2023

Про норму тривалості страхового стажу у 2024 році  

Тривалість страхового стажу, необхідного для призначення пенсії при досягненні 60-річного віку, визначена Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Починаючи з 2018 року норма тривалості стажу щороку збільшується на один рік, і якщо у 2018 році вона становила 25 років, у 2022 році – 29 років, у 2023 році – 30 років, то вже починаючи з 01 січня 2024 року для призначення пенсії за віком при досягненні 60 років необхідно набути не менше 31 року страхового стажу як для чоловіків, так і жінок.

11:30:30 05.12.2023

Добровільна участь у загальнообов'язковому пенсійному страхуванні

Наприкінці минулого року в Україні ухвалено закон, який спрощує механізм добровільної участі громадян у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні: без паперової тяганини, без відвідування державних установ.     Хто може брати участь? Добровільну участь у пенсійному страхуванні можуть брати як застраховані, так і не застраховані особи старші 16 років. Також передбачена можливість сплати страхових внесків на користь третіх осіб. Умовами добровільної участі є: наявність інформації про таких осіб в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування; таким особам не призначено пенсію в солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.   Як скористатися? Необхідно укласти Договір з Пенсійним фондом України, сплатити внески – за себе, або на користь іншої особи. Договір укладається в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України шляхом приєднання до Типового договору про добровільну сплату страхових внесків. Для цього потрібно авторизуватись на вебпорталі Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія.Підпису або системи GOV.ID.   Хто визначає розмір внесків та термін їх сплати? Особа самостійно визначає, скільки часу бажає сплачувати внески після укладання Договору, періодичність сплати страхових внесків та їх розмір.   Як звітувати про сплачені кошти? Сплачені внески обліковуються автоматично після надходження коштів на рахунок Фонду. Інформація про сплату внесків не потребує подачі жодних звітів. Повідомлення про сплату коштів надійде в особистий кабінет застрахованої особи, на користь якої сплачено внески, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.   Які переваги? Сплачені внески – це набутий страховий стаж або збільшена заробітна плата для майбутньої пенсії. Як це працюватиме?   Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому надійшли кошти на рахунок Пенсійного фонду України. Цей місяць буде зараховано до страхового стажу та за нього буде враховано заробітну плату – для незастрахованих осіб, а для застрахованих – буде збільшено розмір заробітної плати для обчислення пенсії. Якщо по Договору за певний місяць сплачено, наприклад, 2 тисячі гривень, то для застрахованої особи місячний заробіток, який буде враховано при обчисленні пенсії, збільшиться більш як на 9 тисяч гривень. Фактично кожні 100 гривень добровільно сплаченого внеску збільшують місячну зарплату, яка буде врахована для призначення пенсії, майже на 455 гривень. Якщо сума добровільно сплачених страхових внесків особою та фактично сплаченого роботодавцем за застраховану особу єдиного соціального внеску перевищує максимально встановлений його розмір, то частка надмірно сплачених коштів зараховується в наступному місяці.

16:28:00 28.11.2023

Формування та подання повідомлень про виплату коштів застрахованим особам

  Пенсійним фондом України реалізовано можливість формування та подання страхувальниками повідомлень про виплату коштів застрахованим особам через електронний кабінет на вебпорталі ПФУ (https://portal.pfu.gov.ua/).

12:05:58 16.11.2023

Добровільне страхування: просто і зручно

 З березня поточного року українці отримали можливість “купити“ страховий стаж собі або іншим особам без укладання паперового договору та без відвідування державних установ.

11:13:23 06.11.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь