Податкові новини

Чи можуть застосовувати СГ ПРРО при продажу товарів через мережу Інтернет у разі відправлення таких товарів поштою за умови оплати за товар з відстроченням платежу?

У ПРРО від ДПС надано користувачу можливість, після виконання дії «Сформувати чек», обрати відповідну умову оплати за товар (послугу). У вікні «Умови оплати» користувач обирає одну з умов оплати за товар (послугу): передплата, чергова сплата, остаточний розрахунок.

10:19:20 29.03.2024

Як подати до Звіту про КІК копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії, що підтверджують розмір прибутку за звітний (податковий) рік

Відповідно до п.п. 39 прим. 2.5.2 п. 39 прим. 2.5 ст. 39 прим. 2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) контролюючі особи зобов’язані подавати Звіт про контрольовані іноземні компанії (далі – Звіт) до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» (далі – Закон № 851) та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» (далі – Закон № 2155).

10:14:12 29.03.2024

Зміни щодо порядку заповнення «Призначення платежу» як обов’язкового реквізиту платіжної інструкції при сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати регулюється Законом України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464).

10:12:34 29.03.2024

Про заповнення реквізиту «Призначення платежу» при сплаті податків запитували онлайн

Нещодавно у Головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбулася Інтернет-конференція спільно з інформаційним порталом 0352.ua на тему ««Призначення платежу»: дотримання обов’язкових вимог». В онлайн режимі з платниками спілкувалася начальниця управління економічного аналізу Головного управління ДПС у Тернопільській області Ірина Кіндзерська.

10:09:27 29.03.2024

Повідомлення за ф. № 20-ОПП: тип об’єкта оподаткування нежитлового приміщення для роботи Центру евакуації з тимчасовим розміщенням осіб з інвалідністю

Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі – повідомлення № 20-ОПП), заповнюється із дотриманням Пам’ятки для заповнення розділу 3 Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (Додаток до повідомлення № 20-ОПП).

10:08:53 29.03.2024

Реалізація вирощеного на особистому підсобному господарстві тютюну: чи необхідно реєструватись платником акцизного податку

Відповідно до п.п. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) особа, постійне представництво, які виробляють підакцизні товари (продукцію) на митній території України є платником акцизного податку.

10:07:49 29.03.2024

До місцевих бюджетів Тернопільщини власники авто сплатили майже 845 тисяч гривень транспортного податку

З початку року до місцевих бюджетів області надійшло 844,7 тис. грн транспортного податку. Це удвічі перевищило надходження цього майнового платежу у січні-лютому минулого року.

10:05:55 29.03.2024

Термін для ФОП – платника єдиного податку третьої групи для внесення змін до реєстру платників при зміні видів господарської діяльності

Відповідно до п. 299.7 ст. 299 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до реєстру платників єдиного податку вносяться такі відомості про платника єдиного податку:

10:05:09 29.03.2024

До бюджету Тернопільщини надійшло понад 96 млн грн земельної плати

З початку року платники податків області забезпечили надходження земельного податку та оренди землі в сумі 96 млн 245,5 тис. гривень. Це перевищило надходження січня-лютого 2023 року на 19 млн 708,8 тис. грн або ж на 25,8 відсотків.

12:56:56 26.03.2024

Про актуальні питання адміністрування податків і зборів з юридичних осіб йшлося під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»

Заступниця начальника управління – начальниця відділу адміністрування податку на прибуток, неприбуткових установ і організацій та спрощеної системи оподаткування управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДПС у Тернопільській області Ольга Кондратюк з метою надання інформаційно-консультативної допомоги провела сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», де говорила із додзвонювачами про актуальні питання адміністрування податків і зборів з юридичних осіб.

12:56:40 26.03.2024