Податкові новини

Щоб здійснити реєстрацію платника акцизного податку

Державна податкова інспекція нагадує, що відповідно до п. п. 212.3.1 п. 212.3 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) реєстрація у контролюючих органах як платника податку суб’єкта господарювання, постійного представництва, які здійснюють діяльність з виробництва підакцизних товарів (продукції), яка підлягає ліцензуванню, здійснюється на підставі відомостей щодо видачі такому суб’єкту відповідної ліцензії.

14:18:28 29.04.2021

Сплата податку за нерухомість іноземною юрособою-нерезидентом власником об’єктів нерухомості

Підпунктом 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (їх часток).

14:17:59 29.04.2021

Чи треба підприємцям – платникам єдиного податку першої-третьої груп зберігати первинні документи

Законом України від 14 липня 2020 року №786-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців»» (далі – Закон №786) зокрема, внесені зміни до п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) .

14:17:27 29.04.2021

РРО і спрощенці: бути чи не бути?

Державна податкова інспекція нагадує, що реєстратори розрахункових операцій та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

14:16:00 29.04.2021

Виправляємо помилково складену акцизну накладну, яку ще й зареєстровано в ЄРАН

Державна податкова інспекція нагадує, якщо особою, що реалізує пальне/спирт етиловий зареєстрована в єдиному реєстрі акцизних накладних зареєстрована (далі – ЄРАН) акцизна накладна складена без факту здійснення господарської операції, двічі на одну операцію, то така особа повинна скласти розрахунок коригування акцизної накладної на зменшення всього обсягу пального/спирту етилового, що був зазначений в акцизній накладній.

12:04:39 21.04.2021

Декларування – 2021: варто поспішити

Державна податкова інспекція нагадує, що завершується кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у попередньому році.

12:04:11 21.04.2021

Період для нарахування плати за землю фізичним особам

Відповідно до п. п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку (далі – податок) або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

12:03:09 21.04.2021

Іноземцю здавати самому в оренду нерухомість – табу

Державна податкова інспекція нагадує, що відповідно до п. п. 170.1.3 п. 170.1 ст. 170 розділу IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) нерухомість, що належить фізичній особі-нерезиденту, надається в оренду виключно через фізичну особу-підприємця або юридичну особу-резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів.

12:02:04 21.04.2021