Інформаційні матеріали до роковин Чорнобильської катастрофи
Майже чотири десятиліття роковини Чорнобиля слугують свідченням і нагадуванням, чим насправді була радянська дійсність та яку ціну заплатили країни й народи, що вимушено стали її частиною. А з ними – і Європа.
Роковини Чорнобиля – нагода привернути увагу до ще однієї болючої теми.Три роки тому, з 24 лютого до 31 березня, Чорнобильська АЕС була окупована російськими військами. Відходячи з Чорнобильської зони, росіяни захопили в полон 169 нацгвардійців – їх вивезли у бік Білорусі. Україні вдалося повернути з полону декого з них.
Поведінка росіян на окупованій ЧАЕС шокувала невіглаством щодо того, на якому обʼєкті вони перебувають. Вона виразно засвідчила, чим урешті обертається незнання і спотворення історії.
Для тих, хто хоче дізнатися більше про Чорнобильську катастрофу, рекомендуємо підбірку матеріалів на сайті УІНП:
інформаційні матеріали, які розповідають про трагедію у цифрах і датах,
книга «Чорнобильське досьє КҐБ» – у двох томах зібрані архівні документи, повʼязані з ЧАЕС, які охоплюють період від будівництва станції на початку 1970-х до 1991 року (обидві книги доступні в електронному варіанті – том 1 і том 2),
інтервʼю з дослідником Олегом Бажаном про те, як радянська система намагалася приховати факти про катастрофу, якими були наслідки приховування та про уроки Чорнобиля,
підбірка з 11 книг і фільмів про Чорнобиль.