Інформаційно-методичні матеріали до Дня Гідності та Свободи
Щороку 21 листопада Україна відзначає День Гідності і Свободи. Цього дня ми згадуємо доленосні події сучасної історії та віддаємо шану громадянам, які стали на захист прав і свобод, демократичних цінностей і європейського вибору нашої держави.
Цьогоріч День Гідності та Свободи має особливе значення, адже ми відзначаємо 20-ту річницю Помаранчевої революції – події, яка стала символом боротьби за свободу, чесність і демократичні зміни. Саме Помаранчева революція привернула увагу світу до України, засвідчила суб’єктність нашої держави та надала громадянам відчуття свободи, відкривши шлях до подальшої демократизації суспільства. Вона стала першим уроком самоорганізації нації, поштовхом до духовного відродження та формування громадянського суспільства.
Також цьогоріч виповнюється 11 років Революції Гідності, яка розпочалася як Євромайдан, і стала продовженням боротьби за свободу. Саме тоді, на столичному Майдані, українці продемонстрували рішучість захищати гідність і національні інтереси, не дозволяючи перетворити нашу державу на сателіта росії. Ці події стали бойовим хрещенням для суспільства, яке вперше після відновлення незалежності усвідомило ціну свободи, побачило кров, пролиту за право творити власне майбутнє. Вогонь Майданів загартував тих, хто пізніше став на захист України під час російської агресії.
Помаранчева революція та Революція Гідності стали символами єдності та відповідальності. Вони дали українцям досвід успішної боротьби, сформували сильне громадянське суспільство, яке й сьогодні продовжує відстоювати демократичні цінності та державність України. Саме завдяки цим подіям наша нація усвідомила свою роль у світовій історії та важливість захисту суверенітету.
На відзначення цієї знакової дати науковці Інституту національної пам'яті України розробили тематичні методичні та інформаційні матеріали які допоможуть краще зрозуміти значення подій Майданів і їх внесок у сучасну історію нашої держави.
Цьогорічне гасло Дня Гідності та Свободи: «НАС НЕ ПОДОЛАТИ! 20 років Помаранчевій революції та 11 років Євромайдану». Також запрошують доєднатися до флешмобу #Бути_Гідним, пов’язавши євромайданівську стрічку з прапорами України та ЄС, та поділитися фотографіями, спогадами й роздумами про Євромайдан під цим тегом у соцмережах.
Інформаційно-методичні матеріали до Дня Гідності та Свободи від Музею Майдану