20 червня - Всесвітній день біженців

Дата: 20.06.2024 10:07

20 червня кожного року відзначається Всесвітній день біженців (World Refugee Day). Таку дату започаткувала Організація Об’єднаних Націй 4 грудня 2000 року. Подію поєднали з Міжнародним днем африканських біженців, який відзначався в цей же день ще з 1969 року.

Ще в 2014 році в Україні сотні тисяч людей змушені були покинути свої домівки у зв’язку з російською окупацією Криму та деяких районів Донецької та Луганської областей. А в 2022, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, не менше 7 млн українців стали біженцями, отримавши притулок в багатьох європейських країнах, США, Канаді тощо.

Сьогодні у нашому світі близько 70 мільйонів осіб вимушено покинули рідну країну чи зазнали внутрішніх переміщень.

День біженців має за мету привернення уваги суспільства до труднощів людей, котрі змушені тікати з Батьківщини через конфлікти або/та низький рівень життя; наголошення на силі характеру біженців; залучення людства до співчуття та покращення їхнього перебування на чужій території.