ЗАПИТУЄТЕ-ВІДПОВІДАЄМО

Дата: 19.06.2024 09:52

У 2021 році призначено пенсію за вислугу років, продовжую працювати, але не за фахом. Чи маю право на перерахунок пенсії за вислугу років, два роки страхового стажу набув?

Відповідь: Порядок проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам визначено частиною четвертою ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Однак ці норми не поширюються на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років, та які не досягли віку, встановленого ст. 26 Закону. Отже, страховий стаж, набутий особою після призначення пенсії за вислугу років, буде враховано при обчисленні пенсії після досягнення пенсійного віку.