Щодо обмеження права на одержання розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу)

Дата: 22.03.2024 12:52

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що 29.01.2024 набрав чинності прийнятий 10.08.2023 за №3317-IX Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», де, зокрема, статтю 100 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено пунктом 100.15 такого змісту:

«100.15. Платники податку, щодо яких у порядку, встановленому Законом України «Про санкції», прийняті рішення про застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), протягом строку застосування таких санкцій не мають права на одержання розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу), а також на перенесення строків сплати розстрочених (відстрочених) сум.

Розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податку, щодо яких на дату прийняття рішення про застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), прийнятого у порядку, встановленому Законом України «Про санкції», не минув строк дії договору про розстрочення, відстрочення грошового зобов'язання чи податкового боргу, залишаються діючими за відсутності підстав для розірвання договору про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених цією статтею».