Платники Тернопільщини забезпечили сплату до бюджетів 206 млн грн акцизного податку

Дата: 21.11.2023 11:58

За 10 місяців цього року суб’єкти господарювання області спрямували до державного бюджету 127 млн грн акцизного податку з вироблених в Україні товарів. Це на 37,7 млн грн більше від очікуваних надходжень. Варто зазначити, що на території Тернопільської області здійснюють діяльність 18 підприємстввиробників підакцизної продукції, які є платниками акцизного податку до державного бюджету.

Структуру акцизного податку до державного бюджету складають надходження від виробництва горілчаної продукції – 109,2 млн грн (86%), виробництва пива – 17,5 млн грн (13,8%), виробництва спирту – 228 тис. грн (0,17%) та від виробництва електроенергії – 80 тис. грн (0,06%).

До місцевих бюджетів області надійшло 79 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Зокрема, 50,8 млн грн надійшло від продажу алкогольних напоїв, 26,4 млн грн – від продажу пива та 1,8 млн грн від реалізації тютюнових виробів.

Нагадаємо, що відповідно до норм Бюджетного кодексу акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, зараховується до міських, селищних, сільських бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад.

Ставка цього податку визначена в розмірі 5 відсотків із кожної одиниці проданої алкогольної продукції чи тютюнового виробу.