Понад 10 млн грн донараховано бізнесу Тернопільщини за порушення у сфері обігу підакцизних товарів

Дата: 25.09.2023 12:53

З початку цього року фахівці Головного управління ДПС у Тернопільській області провели 282 перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями,  тютюновими виробами та пальним.

За результатами проведених перевірок встановлено 303 порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального», Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших нормативно-правових актів, що регулюють виробництво та обіг алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального.

Зокрема, 57 фактів роздрібної  торгівлі тютюновими виробами з полиць самообслуговування; 45 фактів невидачі розрахункового документа, незабезпечення ведення у порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів; 39 фактів торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни; 31 факт реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка; 29 фактів ненадання документів при проведенні фактичної перевірки; 17 фактів реалізації дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби; 15 фактів торгівлі через РРО не зазначений у ліцензії; 11 фактів продажу алкогольних напоїв неповнолітнім; 9 фактів здійснення розрахункових операцій через програмний РРО без зазначення коду товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів; 9 фактів торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії; 7 фактів торгівлі тютюновими виробами за цінами вищими, за встановлені максимально роздрібні ціни; 7 фактів продажу алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці у підприємстві, що немає статусу підприємства громадського харчування; 6 фактів продажу тютюнових виробів неповнолітнім; 7 фактів зберігання тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка; 2 факти торгівлі тютюновими виробами без наявності ліцензії; 2 факти незареєстрованого акцизного складу; та інші поодинокі порушення.

Внаслідок перевірок підприємцям донараховано штрафних (фінансових) санкцій на суму понад 10 млн гривень.

Анульовано 527 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, в тому числі 290 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 237 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.