Соціальний захист українців – серед пріоритетів державної політики.

Дата: 18.09.2023 10:39

Уряд схвалив проєкт Закону про Державний бюджет України на 2024 рік, який згодом буде передано до Верховної Ради.

⤴ Держава збільшує фінансування для тих, хто цього найбільше потребує.

💰 Зокрема, видатки бюджету на соціальну сферу складуть 470 млрд грн. Це на 25 млрд, або на 5,6% більше, ніж у 2023 р.

☝ Серед наших пріоритетів:

🟢 Боротьба з бідністю

🔸 На підтримку малозабезпечених сімей планується спрямувати 20,2 млрд грн.

Це на 4,6 млрд грн, чи на 29,5%, більше, ніж у 2023 році. Зокрема, заплановано підвищення рівня забезпечення прожиткового мінімуму, тобто розмір допомоги для родини, яка опинилась на межі бідності, збільшиться, в середньому на 1230 грн

🔸 На соціальний захист українців, які потрапили у складні життєві обставини, передбачено 88,7 млрд грн (на 2,7 млрд грн більше, ніж у 2023 р.).

🔸 На програму житлових субсидій, яка вже понад 25 років залишається головним механізмом соціального захисту в умовах підвищення тарифів, виділено 49,9 млрд грн. Це на 12,0 млрд грн більше, порівняно з 2023 р. Таке підвищення дозволить забезпечити дієвий захист громадян при змінах цін на житлово-комунальні послуги, - адже саме завдяки субсидіям, їх розмір платіжки при цьому не буде зростати.

🟢 Розвиток системи соціальних послуг

Соціальні послуги мають допомагати людям повертатись до ринку праці, повноцінного життя, ставати економічно самостійними та незалежними від допомог.

🔸 У 2024 році, аби допомогти місцевим громадам надавати соціальні послуги громадянам, які їх потребують, з державного бюджету буде спрямовано на розвиток системи соціальних послуг 1,1 млрд грн.

Це - суттєве зростання порівняно з 2023 роком, коли на фінансування соц послуг з державного бюджету спрямовувалось 145,1 млн грн

🟢 Підтримка людей з інвалідністю передусім забезпечення допоміжними засобами реабілітації та безоплатне протезування.

В Україні наразі понад 2,8 млн осіб з інвалідністю. Тому працюємо над якісною та вчасною реабілітацією, забезпеченням ДЗР, розвитком відповідних соціальних послуг.

🔸 На соціальний захист людей з інвалідністю передбачено 6,1 млрд грн., що на 2,4 млрд грн більше, ніж було передбачено у 2023 (3,7 млрд грн)

🦾 З них на протезування – 4,7 млрд грн (порівняно з 3,2 млрд грн у 2023 році). Частина цієї суми буде спрямована на забезпечення наших громадян складними, високотехнологічними (у тому числі біонічними) протезами.

🟢 Підтримка сімʼї і дітей та створення умов для сімейного виховання всіх дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

🔸 На соціальний захист дітей та сім'ї передбачено 27,6 млрд грн що на 0,7 млрд грн більше порівняно з 2023 роком

🔸 Крім того, для забезпечення дітям сімейного виховання держава продовжить роботу у напрямку пошуку нових родин для дітей, які втратили батьків, влаштування дітей у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, малі групові будинки, будівництво та ремонт приміщень для прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу тощо передбачено видатки в обсязі 575,3 млн грн, що на 565,3 млн гривень більше порівняно з 2023 роком.