Великодедеркальська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Зняття арешту із банківського рахунку на підставі пункту 10-2 закону України «Про виконавче провадження»

Дата: 23.05.2023 20:16
Кількість переглядів: 117

6 травня 2023 року набув чинності Закон України від 11 квітня 2023 року № 3048-IX щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану, який передбачає зняття арешту із банківського рахунку тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Відповідно до внесених змін до Закону України «Про виконавче провадження» фізичні особи - боржники, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, можуть здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на 1 січня поточного календарного року  (це 13 400 грн), а також сплачувати податки, збори без урахування такого арешту, за умови що такий поточний рахунок визначений для здійснення видаткових операцій. Звернення стягнення у межах зазначеної суми на такому рахунку не здійснюється.

Варто врахувати, що у такому випадку арешт з коштів боржника, які містяться на відкритих рахунках, не знімається.

Відповідно цим  Законом  скасовано дію розпорядження Кабінету Міністрів від 2 березня 2022 року № 198-р, яке надавало можливість  фізичним особам на час дії воєнного  стану здійснювати видаткові операції із рахунків, арештовані  виконавчою службою, однак за винятком виконавчих проваджень в яких  стягнення за виконавчим документом   не перевищувала 100 тис грн.

Для того, щоб скористатися коштами, боржнику по виконавчому провадження, потрібно   визначити один поточний рахунок (якщо їх декілька) для здійснення таких операцій в одному банку.

Якщо відносно боржника відкрито декілька виконавчих проваджень для усіх виконавчих проваджень обирається один поточний рахунок для користування коштами. 

Також варто врахувати те, що кількість виконавчих проваджень не впливає на розмір суми, яка не підлягає зверненню стягнення і на яку фізична особа - боржник може здійснювати видаткові операції. Для того, щоб мати можливість користуватися банківським рахунком, необхідно звернутися до виконавця із заявою  про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій (користування наявними на рахунку коштами).

Заява може бути подана в паперовій формі (наручно або засобами поштового зв’язку) або в електронній формі з дотриманням вимог, встановлених Законом України "Про електронні документи та електронний документообіг".

У заяві потрібно вказати номер поточного рахунку, який необхідно визначити для можливості користування коштами, та найменування банку, в якому відкрито такий рахунок.  

Після отримання вищезазначеної заяви, протягом 2-х робочих днів, виконавець повинен винести постанову про визначення поточного рахунку фізичної особи - боржника у банку для здійснення видаткових операцій та невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після винесення постанови надіслати відповідну постанову банку (обслуговуючому банку).

Також виконавець має перевірити наявність виконавчих проваджень в інших виконавців та у випадку перебування таких виконавчих документів надіслати відповідну постанову  виконавцю, який здійснює примусове виконання у таких виконавчих провадженнях. У такому разі поточний рахунок, зазначений у відповідній постанові, вважається визначеним для здійснення видаткових операцій і в межах таких виконавчих проваджень.

Окрім того, інші кошти, які будуть на рахунку можуть бути стягнуті в рахунок погашення заборгованості згідно виконавчих проваджень.  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь