ФССУ виплатить потерпілим 17 млн грн для забезпечення їх доглядами, ліками і засобами реабілітації

Дата: 22.02.2023 19:32

Потерпілі на виробництві отримають від Фонду соціального страхування України виплати на забезпечення їх медико-соціальними послугами, які були нараховані раніше, однак не профінансовані через припинення ФССУ.

Можливість здійснення виплат в умовах припинення Фонду реалізована завдяки змінам до пропорцій розподілу ЄСВ – проєкт таких змін було підготовлено Міністерством соціальної політики України та прийнято Урядом 17 лютого.

Ознайомитись з відповідною постановою КМУ від 17.02.2023 №145 можна за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zminy-do-punktu-6-dodatka-do-postanovy-kabinetu-ministriv-ukrainy-vid-26-lystopada-2014-r-675-145-170223.

«Найближчим часом потерпілі, які мають інвалідність через виробничі нещасні випадки, отримають близько 17 мільйонів гривень – це гроші для оплати послуг осіб, які проводять для них медичні процедури на дому та здійснюють догляд, оплата лікарських засобів і медвиробів, забезпечення медичною реабілітацією, придбання протезів та інші послуги. Профінансувати ці кошти попри перешкоди, спричинені станом припинення Фонду, було для нас пріоритетним завданням, і завдяки спільній роботі з Міністерством соцполітики та виконавчою дирекцією ФССУ ми це ефективно реалізували», – зазначає голова комісії з реорганізації Фонду соціального страхування України Олександр Бахматський.

ФССУ направить потерпілим кошти для забезпечення їх такими медичними та соціальними послугами:

● спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом, побутовим обслуговуванням;

● додатковим харчуванням;

● лікуванням потерпілих та їх медичною реабілітацією;

● санаторно-курортним лікуванням;

● технічними та іншими засобами реабілітації;

● очним протезуванням, придбанням окулярів і контактних лінз, слуховими апаратами;

● лікарськими засобами та виробами медичного призначення;

● бензином, ремонтом і техобслуговуванням автомобілів та транспортним обслуговуванням.

Нагадаємо, з 01 січня 2023 року Фонд соціального страхування України перебуває у процесі припинення.