A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великодедеркальська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Термін кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб завершується

Дата: 07.02.2023 20:00
Кількість переглядів: 77

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що 01 березня 2023 року завершується термін, до якого фізичні особи мають можливість подати до органів ДПС одноразову (спеціальну) добровільну декларацію (далі - декларація).

Нагадуємо, що відповідно до п. 1 підрозділу 94 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 березня 2023 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі - збір) в порядку, строки і розмірах, встановлених Кодексом, та виконання інших умов, визначених підрозділом 94 розділу ХХ Кодексу.

Збір – це одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого розраховується самостійно декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору, визначених підрозділом 94 розділу ХХ Кодексу, та відображається ним в декларації (п. 2 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу).

Відповідно до п. 8 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу сума збору щодо задекларованих об'єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування збору, визначеної згідно з п. 7 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу, таких ставок:

5 відсотків:

  • щодо валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні з дотриманням вимог п. 9 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу та щодо права грошової вимоги до резидентів України, визначених п.п. "а" п. 4 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу;
  • щодо об'єктів декларування, визначених підпунктами "б" - "е" п. 4 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу (нерухоме майно (земельні ділянки, об'єкти житлової і нежитлової нерухомості), рухоме майно, інше цінне рухоме майно (предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо)), що знаходяться (зареєстровані) в Україні.

У цілях одноразового (спеціального) добровільного декларування для застосування   ставки збору 5 відсотків  на дату подання декларації кошти декларанта в національній та іноземній валютах, банківських металах мають бути розміщені на рахунках у банках України.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6 відсотків із сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами.

9 відсотків:

  • щодо валютних цінностей, розміщених на рахунках в іноземних банках або які зберігаються в іноземних фінансових установах, та щодо права грошової вимоги до нерезидентів України, визначених п.п. "а" п. 4 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу;
  • щодо об'єктів декларування, визначених підпунктами "б" - "е" п. 4 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу (нерухоме майно (земельні ділянки, об'єкти житлової і нежитлової нерухомості, рухоме майно, інше цінне рухоме майно (предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо)), що знаходяться (зареєстровані) за кордоном.

У цілях одноразового (спеціального) добровільного декларування для застосування ставки збору 9 відсотків кошти декларанта в іноземній валюті на дату подання такої декларації мають бути розміщені на рахунках у банках та/або інших фінансових установах за кордоном.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 11,5 відсотка із сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами.

2,5 відсотка:

  • щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 28 лютого 2023 року до подання  декларації.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 3 відсотки із сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами щорічно.

Відповідно до п. 12 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу сплата збору здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання декларації.

У разі вибору декларантом, який подав декларацію після 31 серпня 2022 року, у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата збору здійснюється декларантом у такому порядку:

першого платежу – протягом 30 календарних днів з дати подання декларації;

другого платежу – до 1 травня 2024 року;

третього платежу – до 1 травня 2025 року.

Детальна інформація щодо заповнення, форма декларації та змістовні відповіді на актуальні питання знаходяться на вебпорталі ДПС https://tax.gov.ua/ в банері «Одноразове добровільне декларування».

Консультації та фахову допомогу із вказаного питання нададуть працівники Головного управління ДПС у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Білецька, 1, (Центр обслуговування платників), або за тел. (0352) 434626, 434646.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь