На Тернопільщині з офіційних доходів сплатили понад 6,1 млрд грн податку

Дата: 10.12.2022 13:51

За 11 місяців цього року суб’єкти господарювання Тернопільської області сплатили понад 6,1 млрд грн податку на доходи фізичних осіб. Це на 1,4 млрд грн, або на 30,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

З усієї суми надходжень до державного бюджету платники спрямували 1,3 млрд грн цього платежу, а місцеві скарбниці області поповнились на 4,8 млрд грн податку на доходи фізичних осіб.

Зауважимо, що платниками цього податку є як фізичні особи-резиденти, які отримують доходи з джерел їх походження в Україні й іноземні доходи, так і фізособи-нерезиденти, які отримують доходи з джерел їх походження в Україні, а також податкові агенти.

Даний платіж є одним із бюджетоформуючих дохідної частини місцевих скарбниць. При цьому, основну частину в його надходженнях займає оподаткування заробітної плати та інших доходів громадян.