Фізичні особи віднедавна можуть оголошувати себе банкрутами

Дата: 14.11.2019 14:45

Кодекс з процедур банкрутства запровадив нововведення - інститут банкрутства фізичних осіб.

З 21 жовтня будь-який громадянин України за певних умов може отримати статус банкрута. Зауважимо, в правовій історії України це сталося вперше.

Підставами для визнання людини, яка потрапила у скрутне фінансове становище, банкрутом є:

• розмір прострочених зобов’язань фізичної особи перед кредитором (кредиторами) становить не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати (наразі ця сума складає 125 190 гривень);
  • особа не менше двох місяців не погашає кредити чи не здійснює інші планові платежі у розмірі більше як 50% щомісячних платежів по кожному із зобов’язань;
  • особа не має майна, на яке може бути звернено стягнення. Цей факт має бути підтверджений постановою у виконавчому провадженні;
  • наявні інші обставини, які можуть свідчити про те, що наразі боржник не зможе виконати грошові зобов’язання чи здійснювати звичайні поточні платежі.

До слова, ініціювати процедуру банкрутства фізичної особи може виключно сам боржник.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області