#ПраваЗахисників: оплата послуг ЖКГ

Дата: 18.10.2019 15:26

Знижку на оплату житлово-комунальних послуг мають право отримати учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, ветерани війни та прирівняні до них особи. Знижка надається для оплати користування житлом, комунальних послуг, вартості палива.

Фото без описуРозмір знижки складає:

• 100% - для осіб з інвалідністю внаслідок війни;
  • 75% - для учасників бойових дій та прирівняних до них;
  • 50% - для учасників війни.

Норми споживання, в межах який надається знижка:  21 квадратний метр площі на особу, яка має право на знижку та постійно проживає у житловому приміщенні, 31,5 квадратних метрів – при наявності сім’ї та 63 квадратних метри – для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб.

Щоб отримати знижку, потрібно підготувати такі документи (два пакети):

• заяву про оформлення пільги (зразок нададуть в управлінні соцзахисту за місцем проживання);
  • ветеранське посвідчення (оригінал та копії);
  • паспорт (оригінал та копії 1, 2 сторінок та сторінки, де зазначена реєстрація або зняття з реєстрації);
  • ідентифікаційний номер (оригінал та копії);
  • довідку про склад сім'ї (оригінал та копії);
  • свідоцтва про народження неповнолітніх дітей пільговика (оригінал та копії);
  • квитанції про сплату рахунків за комунальні послуги (усі, які є);
  • довідку про ненадання пільги за місцем реєстрації (якщо знижка оформлюється за фактичним місцем проживання).

Перший пакет документів слід подати в управління соціального захисту населення за місцем проживання. Другий – до регіонального представника постачальника послуг (обленерго, облгаз, комунальні підприємства). Оплата комунальних послуг за пільговим тарифом здійснюється з моменту подання споживачем заяви.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області