Кількість нещасних випадків на виробництві знизилась на 8,5%, смертельні випадки почастішали на 4,6%
За підсумками січня–серпня цього року кількість страхових нещасних випадків на виробництві зменшилась на 8,5% – з 3 161 у тому ж періоді 2018 року до 2 893 у 2019-му. Водночас, кількість смертельно травмованих осіб збільшилась на 4,6% та склала 250 осіб.
Найбільша кількість виробничих нещасних випадків зареєстрована у Дніпропетровський області (15,8% від загальної кількості по Україні), у місті Києві (11,3%) та у Донецькій області (10,6%).
Основними подіями, які призвели до нещасних випадків, за аналітичними даними І півріччя є:
– падіння потерпілого під час пересування – 24,1% (562 травмовані особи від загальної кількості травмованих по Україні);
– дія рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів – 12,7% (297 осіб);
– дорожньо-транспортна пригода на дорогах (шляхах) загального користування – 8,4% (197 осіб);
– падіння потерпілого з висоти – 7,7% (179 осіб);
– навмисне вбивство або травма, заподіяна іншою особою, – 5,5% (128 осіб);
– падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту тощо – 4,1% (96 осіб).
У разі нещасного випадку на виробництві ФССУ фінансує застрахованим особам щомісячні страхові виплати в разі часткової чи повної втрати працездатності; допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, одноразову допомогу в разі стійкої втрати працездатності або смерті потерпілого та ін. Також потерпілі на виробництві мають право на: лікування за рахунок коштів Фонду в закладі охорони здоров’я, враховуючи оперативні втручання; забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення упродовж усього періоду до відновлення працездатності; подальшу медичну реабілітацію; санаторно-курортне лікування тощо.
Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України