Як отримати податкову знижку на навчання

Дата: 03.09.2019 09:01

Оплатили навчання дитини – маєте право на податкову знижку. Це сума, яку повертає держава зі сплаченого фізичною особою податку на доходи.

Якщо раніше до переліку витрат, на які поширюється податкова знижка, входила оплата послуг навчання виключно в закладах професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, то з 2018 року отримати її можна також на оплату навчання дитини у дитячих садочках, гуртках, секціях та школах. Це ж саме стосується й аспірантів.

Право на отримання такої знижки мають громадяни України, які оплачують за навчання: своє або членів сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти).

Розмір соціальної знижки залежить від суми сплачених особою податків, але не може перевищувати 18% вартості навчання.

Щоб скористатися податковою знижкою на навчання, потрібно:

• оплатити навчання та зберегти квитанцію про оплату;
  • отримати від роботодавця довідку про доходи;
  • до 31 грудня поточного року заповнити податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік;
  • подати документи на отримання податкової знижки в органи Державної фіскальної служби за місцем реєстрації та отримати податкову знижку.

Зауважимо, підтвердженням отриманих освітніх послуг є угода, яку Ви укладаєте із закладом освіти. У ній має бути зазначено, хто надає послугу, хто її отримує, сума оплати та термін надання послуги.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області