#CпоживачВМережі: як захиститися від недобросовісних Інтернет-продавців

Чимало з нас користуються Інтернетом, аби, не виходячи з дому, придбати необхідні товари. Втім, ніхто не застрахований від зустрічі із недобросовісними продавцями. Як захистити свої гроші та нерви?  Перш ніж здійснити покупку, з’ясуйте:

• найменування та місцезнаходження продавця;
  • основні характеристики продукції;
  • ціну;
  • порядок прийняття претензій;
  • умови гарантії та поставки;
  • порядок повернення та обміну товару.

Аби додатково себе убезпечити, радимо розраховуватися за придбані речі післяплатою. При цьому клієнт оплачує товар при отриманні у поштовому відділенні. Кошти за додаткову плату надсилають продавцеві. Товар можна оглянути просто у відділенні та відмовитися від купівлі, якщо з ним щось не те.

Якщо ж ви оплатили покупку в Інтернеті, а продавець товар не відправив – зверніться до свого банку із заявою про повернення сплачених коштів. Банк пояснить, чи це можливо, скоординує подальші дії та проведе розслідування. Якщо ж повернути гроші у такий спосіб не вдалося – звертайтеся із позовом про відшкодування коштів до суду.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області