Великодедеркальська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Пред’явлення кредитором спадкодавця вимог до спадкоємців

Дата: 18.03.2019 14:51
Кількість переглядів: 614

Фото без опису

Успадкувати можна не лише майно чи грошові кошти, а й борги, які виникли у  спадкодавця за життя.

 

 

Фото без описуЦивільним кодексом України чітко передбачено, що до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

А не входять до складу спадщини права та обов'язки, що нерозривно пов'язані з особою спадкодавця, зокрема:

  1. особисті немайнові права;
  2. право на участь у товариствах та право членства в об'єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами;
  3. право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я;
  4. права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом;
  5. права та обов'язки особи як кредитора або боржника, передбачені статтею 608 Цивільного кодексу України.

Умовою відповідальності спадкоємця за боргами спадкодавця є факт прийняття спадщини. Закликання до спадкування внаслідок смерті спадкодавця та родинних зв'язків з ним не є підставою для пред'явлення вимоги кредитором спадкодавця.

За правилом статті 1281 Цивільного кодексу України, кредиторові спадкодавця належить протягом шести місяців від дня, коли він дізнався або міг дізнатися про відкриття спадщини, пред'явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, незалежно від настання строку вимоги.

Якщо кредитор спадкодавця не знав і не міг знати про відкриття спадщини, він має право пред'явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, протягом одного року від настання строку вимоги.

Щодо  способу  предявлення вимоги, то  кредитор може пред’явити  вимоги:

безпосередньо до спадкоємців;

опосередковано - через нотаріуса за місцем відкриття спадщини, а за межами України – через консула.

Кредитор спадкодавця, який не пред'явив вимоги до спадкоємців, що прийняли спадщину, у строки, встановлені вище, позбавляється права вимоги.

            Обрання певного способу є правом кредитора і здійснюється ним на власний розсуд.

Важливо!!!Спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Кожен із спадкоємців зобов'язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині.

Межі відповідальності спадкоємця за боргами спадкодавця визначаються на момент відкриття спадщини, а не на момент прийняття спадщини або звернення кредитора.

Вимоги кредитора спадкоємці зобов'язані задовольнити шляхом одноразового платежу, якщо домовленістю між спадкоємцями та кредитором інше не встановлено.

У разі відмови від одноразового платежу суд за позовом кредитора звертає стягнення на майно, яке було передане спадкоємцям у натурі.

Додатково інформуємо, що отримати правову допомогу жителі Збаразького, Лановецького, Кременецького та Шумського районів можуть, зателефонувавши до Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за номером телефону: (03546) 2-52-33, або за допомогою скайп-зв’язку:kremeneckiy_mc. Місцевий центр розташований за адресою:вул. Шевченка, 59А, м. Кременець.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь