Порядок зарахування періоду навчання до страхового стажу

Дата: 26.09.2018 12:10

Кременецьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

Порядок зарахування періоду навчання до страхового стажу

Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”(далі-Закон) визначено, що страховий стаж це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

З 01.01.2004 поку страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку внесків, а за період до цієї дати- на підставі документів і в порядку що діяв до набуття чинності Закону.

Згідно з пунктом “д” ст.56 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до стажу роботи зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі. Час навчання підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також іншими документами, що видані на підставі архівних данних і містять відомості про періоди навчання.

Таким чином, період навчання на очній (денній) формі, що мало місце до 01.01.2004 року (незалежно від рівня акредитації навчального закладу), що підтверджено документами зараховується до страхового стажу.

Начальник Шумського відділу з питань

призначення, перерахунку та виплати пенсій                          Р.М.Омельчук