Своєчасна сплата ЄСВ- обов’язок роботодавця

На жаль, сьогодні чимало працюючих не бачать проблеми в отриманні “тіньової” заробітної плати, кладучи до кишені “чисті доходи”. Надаючи згоду працювати нелегально, працівники позбавляють себе соціальних гарантій: оплати лікарняного, допомоги у разі отримання травми на виробництві, оплачуваної відпустки, втрачають страховий стаж, а надалі – право н а гідну пенсію.

З 1 січня 2018 року мінімальний розмір єдиного внеску, який необхідно сплатити за місяць для набуття страхового стажу, становить 819,06 грн. з мінімальної заробітної плати 3723 грн. При цьому варто зауважити, що при сплаті мінімального внеску з мінімальної зарплати розраховувати в майбутньому на велику пенсію не доводиться, адже розмір пенсії визначається розміром сплачених страхових внесків: чим більший внесок, тим більша пенсія, мінімальний внесок відповідно передбачає мінімальний розмір пенсії.

З’ясувати повноту відображення роботодавцем нарахованої заробітної плати та сплаченого єдиного внеску найманий працівник може і самостійно, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України.

Також нагадуємо фізичним особам-підприємцям про необхідність сплати єдиного внеску не тільки за найманих працівників, а й за себе як за підприємців, адже від цього залежить зарахування страхового стажу та розмір майбутньої пенсії. У разі несплати або неповної сплати єдиного внеску такі періоди не будуть зараховані до страхового стажу в майбутньому.

Адміністрація Кременецького ОУ ПФУ