Великодедеркальська громада
Шумський район, Тернопільська область

Перерахунки пенсій за особливі заслуги перед Україною

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, ухваленим 3 жовтня 2017 року за №2148-VIII, внесено зміни до Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”. Вище зазначеними змінами, зокрема, передбачено, що пенсії за особливі заслуги перед Україною починаючи з 11 жовтня 2017 року встановлюються територіальними органами Пенсійного фонду України.

Розміри пенсій за особливі заслуги перед Україною встановлюються згідно Схеми визначення розмірів надбавок до пенсії, на яку має право особа згідно із законом, залежно від заслуг перед Україною відповідно до Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”.

Змінено розміри пенсій за особливі заслуги перед Україною у процентному відношенні до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, зокрема:

 

Заслуги особи

Розмір пенсії за особливі заслуги перед Україною  (старий розмір)

Розмір пенсії за особливі заслуги перед Україною (новий розмір)

Ветерани війни, нагороджені у мирний час двома та трьома бойовими орденами за бойові дії (ордени Червоної Зірки, Червоного прапора) 

32%

35%

Особи, нагороджені одним орденом Жовтневої Революції або одним орденом Трудового Червоного Прапора 

22%

23%

Особи, нагороджені у мирний час одним орденом: “Знак Пошани”, “Дружби народів”

20%

23%

 

А тому особам, яким пенсія за особливі заслуги перед Україною призначена до 11.10.2017 року, необхідно звернутися до Кременецького об’єднаного управління для перерахунку пенсії у зв’язку із вищезазначеними змінами. Для написання  заяви необхідно мати оригінал та копію посвідчень нагородження (орденами), паспорт та ідентифікаційний код.

 

21.08.2018 року  Адміністрація ПФУ« повернутися до списку новин