Легалізація зайнятості населення – запорука набуття права громадян на отримання пенсії у майбутньому

Дата: 28.03.2018 16:00

Фото без опису

Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж це період, протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.

Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з 01.01.2004 до 31.12.2010 року або єдиний соціальний внесок  ( з 01.01.2011 року ) за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати “в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, “випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються  для розрахунку розміру пенсії.

Виплата заробітної плати “у конвертах” та праця без належного оформлення трудових відносин мають характер “руйнівної сили” як для економіки в цілому, так і для кожного громадянина зокрема.

Не позбавляйте себе майбутнього - наполягайте на легалізації виплати заробітної плати і трудових відносин  з роботодавцями.

Адміністрація Кременецького об’єднаного управління

Пенсійного фонду України Тернопільської області.