Великодедеркальська громада
Шумський район, Тернопільська область

Порядок одержання пенсії в разі зміни місця проживання.

Кременецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

До відома пенсіонерів

 

Часто виникають питання про порядок одержання пенсії в разі зміни  місця проживання.

 

Відповідно до ст. 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» організації, що здійснюють виплату і доставку пенсій, щомісяця у строк не пізніше як 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виплачують пенсію виключно у грошовій формі за зазначеним у заяві пенсіонера місцем його фактичного проживання в межах України.

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, передбачено, що заяву на запит пенсійної справи за новим місцем проживання пенсіонер подає особисто в орган, що призначає пенсію, за своїм новим місцем проживання (реєстрації).

За документ, що засвідчує місце проживання особи, приймається паспорт або довідка уповноважених органів з місця проживання (реєстрації), зокрема органів місцевого самоврядування.

У разі переїзду пенсіонера на постійне або тимчасове проживання в іншу адміністративно-територіальну одиницю орган, що призначає пенсію, не пізніше як через три робочі дні з дня одержання заяви надсилає запит про витребування  пенсійної справи до органу, що призначає пенсію за попереднім місцем проживання (реєстрації) пенсіонера. Пенсійна справа не пізніше як через п’ять робочих днів із дня одержання запиту пересилається органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації) пенсіонера.

Отже, в разі зміни місця проживання потрібно звернутися в управління Пенсійного фонду України за новим місцем проживання із зазначеними вище документами для вирішення питання щодо переведення виплати пенсії за новим місцем проживання.

 

Головний спеціаліст сектору контролю

за призначенням, перерахунком

та виплатою пенсій                                                  Геведзе Г.М.

26.01.2018« повернутися до списку новин